Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Bramka Lucasa Vázqueza

Wypożyczeni:
Borja García (Córdoba):
Córdoba nie może zaliczyć ostatniego tygodnia do udanych. Najpierw na własnym boisku podejmowała Granadę w rewanżowym pojedynku w Pucharze Króla (Granada wygrała pierwszy mecz 1:0). Borja rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. Jego koledzy szybko odrobili stratę z pierwszego meczu, ale Granada doprowadziła do wyrównania. Borja pojawił się na murawie w 74. minucie, lecz wynik już nie uległ zmianie.
Ocena Asa: 1/3.
W weekend było jeszcze gorzej. Barcelona bez problemu rozbiła Córdobę 5:0. Borja grał w podstawowej jedenastce i opuścił boisko na kwadrans przed końcem meczu.
Ocena Marki: 5/10.
Ocena WhoScored: 6,3/10.

Casemiro (Porto):
Porto bez problemów rozbiło Vitórię Setúbal 4:0, ale bez udziału Casemiro. Brazylijczyk pauzował za nadmiar żółtych kartek.

Denis Czeryszew (Villarreal):
W Pucharze Króla Villarreal, bez udziału Denisa, pokonał Cádiz 3:0 (5:1 w dwumeczu). Trener pozwolił Rosjaninowi odpocząć. W weekend Denis wrócił do podstawowego składu i kolejny raz zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Villarreal pokonał Deportivo również 3:0, a Czeryszew zapisał na swoim koncie asystę przy drugim trafieniu Vietto.
Ocena Marki: 7,5/10 (najwyższa w całym meczu – razem z Vietto).
Ocena Asa: 3/3.
Ocena WhoScored: 8,9/10. (wyższą miał tylko Vietto)

Lucas Vázquez (Espanyol):
Na mecz w Pucharze Króla Lucas nie dostał powołania. Espanyol wygrał z Deportivo Alavés 1:0 (3:0 w dwumeczu). Odpoczynek wyszedł mu na dobre, bowiem w ligowym starciu z Rayo Vallecano znalazł się w podstawowym składzie i strzelił ważną bramkę na 2:1 (Espanyol wygrał 3:1). Kilka minut przed końcem Lucas został zmieniony.
Ocena Marki: 6,5/10.
Ocena Asa: 2/3.
Ocena WhoScored: 7,2/10.

Omar Mascarell (Derby County):
W ćwierćfinale Pucharu Ligi Derby mierzyły się z Chelsea. Omar znalazł się w podstawowym składzie, ale jego zespół przegrał 1:3 i pożegnał się z rozgrywkami. Hiszpan został zmieniony w 86. minucie. W Lidze Derby złapały lekką zadyszkę. Tym razem zremisowały z Norwich 2:2 i spadły na piąte miejsce. Omar tradycyjnie zagrał w podstawowym składzie.
Ocena WhoScored: 6,4/10.

José Rodríguez (Deportivo):
W Pucharze Króla Deportivo przegrało na wyjeździe z Málagą 1:4 i pożegnało się z tymi rozgrywkami (w pierwszym meczu 1:1). José Rodríguez pojawił się na boisku na ostatnie kilka minut, gdy spotkanie było już rozstrzygnięte. W Lidze Hiszpan znalazł się w wyjściowej jedenastce w starciu z Villarrealem, ale spisał się słabo, podobnie jak cały zespół. José przebywał na boisku do 74. minuty, gdy zmienił go Cezary Wilk.
Ocena Marki: 4,5/10.
Ocena Asa: 0/3.
Ocena WhoScored: 6,7/10.

Marco Asensio (Mallorca):
Rozegrał cały mecz z Ponferradiną na wyjeździe. Mallorca zagrała kolejne słabe spotkanie, przegrała 1:3 i ma już tylko jeden punkt przewagi nad strefą spadkową.

Sprzedani w tym okienku transferowym:
Tomás Mejías (Middlesbrough):
Middlesbrough przegrało na wyjeździe z Ipswich 0:2 i spadło na czwarte miejsce w Championship. Mejías znów przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych.

Jesús Fernández (Levante):
Puchar Króla jest dla Jesúsa szansą na zaprezentowanie swoich umiejętności. Tym razem poszło mu bardzo dobrze – zachował czyste konto w starciu z Albacete. Dzięki temu Levante awansowało do kolejnej rundy.
W weekend golkiper wrócił na ławkę rezerwowych, a Levante zremisowało z Realem Sociedad 1:1.

Diego López (Milan):
Diego znów zachował czyste konto, tym razem w wyjazdowym spotkaniu z Romą. Zawiedli napastnicy i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.
Ocena WhoScored: 7,6/10 (druga w zespole).

Álvaro Morata (Juventus):
Juventus ligowy mecz rozegrał już w czwartek (ze względu na Superpuchar Włoch). Bianconeri pokonali na wyjeździe Cagliari 3:1. Morata wszedł na boisko dopiero w 73. minucie, gdy wynik był już ustalony.
Ocena WhoScored: 6,5/10.

Ángel Di María (Manchester United):
Argentyńczyk wrócił na boisko po kontuzji w wyjazdowym spotkaniu z Aston Villą, jednak nie był to szczególnie udany powrót. Di María wszedł na boisko w 61. minucie, gdy na tablicy świetlnej widniał wynik 1:1. Taki rezultat utrzymał się do końca, mimo że Aston Villa od 65. minuty grała w dziesiątkę.

Xabi Alonso (Bayern Monachium):
We wtorek Bayern na własnym boisku pokonał Freiburg 2:0. Xabi Alonso tradycyjnie wyszedł w podstawowym składzie. W 60. minucie nabawił się kontuzji i zastąpił go Shaqiri. Uraz okazał się na tyle poważny, że Bask przegapił piątkowe spotkanie z Mainz.
Ocena Kickera: 2,5 (ocena 1 – najlepsza, 6 – najgorsza).
Ocena WhoScored: 7,5/10.

Quini (Rayo Vallecano):
W Pucharze Króla Rayo było bliskie wyeliminowania Valencii. Po niezwykle emocjonującym meczu padł remis 4:4 i ostatecznie to Nietoperze awansowały dalej. Quini rozegrał całe spotkanie, jednak był jednym ze słabszych zawodników w swoim zespole.
W weekend Rayo podejmowało u siebie Espanyol i przegrało 1:3. Quini kolejny raz wyszedł w podstawowym składzie i pozostał na boisku do ostatniego gwizdka.