Oceny zawodników po meczu z Málagą

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał na wyjeździe Málagę 2:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Cover, Klatus, Leszczu, Mateo i Zuza. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 1236 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl, kalendarz Realu Madryt na 2015 rok wygrał StrzałaCR9.

Iker Casillas
Casillas nie zagrał dobrego meczu. Był bardzo niepewny, przy prowadzeniu 1:0 był bliski wrzucenia sobie piłki do bramki, ale wtedy uratował go słupek. W drugiej połowie w niezłym stylu obronił strzał z wolnego Juanpiego, natomiast przy bramce Santa Cruza był bez szans. Mimo wszystko sam Iker nie zaliczy chyba tego spotkania do udanych.
Daniel Carvajal
Niezły występ 22-letniego wychowanka Królewskich. Carvajal coraz lepiej rozumie się z Bale'em, gra w obronie też nie sprawia mu kłopotu – chociaż zachowania z drugiej połowy, kiedy łapał atakującego Málagi z pewnością nie pochwalamy, to mogło się bowiem skończyć rzutem karnym przy mniej wyrozumiałym arbitrze. W sobotę miał całkiem sporo pracy, ale ze swoich zadań, także w ofensywie, wywiązał się nie najgorzej.
Pepe
Gdyby nie stracony gol, reprezentant Portugalii być może zostałby uznany za najlepszego zawodnika spotkania. Bez problemu radził sobie z wieloma dośrodkowaniami, był bardzo pewny w powietrzu, udanie asekurował Carvajala i nie miał problemów z Santa Cruzem – poza jedną sytuacją, niestety bramkową. Na szczęście gol dla Málagi nie spowodował straty punktów. Mimo wszystko na dziś Pepe jest bardzo pewnym punktem defensywy Królewskich.
Sergio Ramos
Nie był może tak efektowny w defensywie jak Pepe, ale także wiele razy bez większych problemów radził sobie z Santa Cruzem. Spokojny mecz wicekapitana.
Marcelo
Kiedy Cristiano schodził do środka, na lewej stronie Marcelo wiele razy miał przed sobą autostradę i kilkakrotnie udanie podłączał się do akcji ofensywnych. Prawy obrońca Málagi nie ma za sobą łatwego meczu. W defensywie było poprawnie – trudno coś Brazylijczykowi zarzucić. Kiedy rywale atakowali drugą flanką, Marcelo właściwie pełnił rolę skrzydłowego. Na plus także zagranie do Cristiano Ronaldo przed bramką na 2:0.
Isco
Andaluzyjczyk nie wrócił na La Rosaleda po to, by pokazać fanom Málagi, że wciąż potrafi czarować. Jego obowiązki wymagały od niego ogromnej pracy w środku pola, przez co nie miał zbyt wielu szans do zabłyśnięcia na połowie rywala. Kiedy taka się zdarzyła, w świetnej sytuacji pod polem karnym przeciwnika strzelił prosto w Kameniego, chociaż mógł odegrać piłkę do znacznie lepiej ustawionego Benzemy. Nie będziemy natomiast przesadnie krytykować pomocnika za czerwoną kartkę, ponieważ chyba tylko arbiter dopatrzył się tam faulu na „żółtko”.
Kartki - 71' i 86'
- 86'
Toni Kroos
Bardzo wysoka celność podań (93,5%), w tym kilka kluczowych zagrań, niezłe dośrodkowania ze stałych fragmentów gry, dobra gra w defensywie. Niemiec nie zagrał spektakularnie, ale po raz kolejny pokazał, że bardzo szybko może się zaadaptować do gry jako najbardziej cofnięty pomocnik.
James Rodríguez
Podobnie jak Isco, po kontuzji Modricia musi jeszcze bardziej poświęcać się drużynie i mocno pracować w defensywie. Dobrze rozumiał się z Ronaldo i Marcelo, kilka razy udanie asekurując tego drugiego. Było bez błysku, ale nie takie były jego zadania w sobotnim spotkaniu.
Gareth Bale
Walijczyk był dużo groźniejszy niż w kilku poprzednich starciach. Zaczął od groźnego strzału zza pola karnego, kilka minut później podał do Ronaldo, który zmarnował stuprocentową sytuację. W drugiej połowie było tylko lepiej – po faulu na nim arbiter powinien podyktować rzut karny, znowu – chociaż dość przypadkowo – podał do Cristiano, który drugi raz się pomylił w fantastycznej sytuacji. Wreszcie w końcówce Bale strzelił bramkę na 2:0, która nie tylko mogła uspokoić fanów, ale też pokazała, jaką szybkością dysponuje Walijczyk. Żaden inny zawodnik na boisku nie wykonał tylu skutecznych dryblingów co Gareth. Nie było jednak tak dobrze, jak może się wydawać w statystykach – Bale zmarnował świetną okazję, innym razem fatalnie próbował odegrać albo strzelać głową, a także notował zdecydowanie za dużo strat. Widać poprawę, ale to wciąż nie jest to.
Karim Benzema
Niezła praca w pressingu, ale przede wszystkim bramka, która zaczęła się zresztą od wyprowadzenia kontry właśnie przez niego. Brał też udział w akcji, którą w fatalny sposób zakończył Isco. Szału Karim faktycznie nie zrobił, ale bez niego trzy punkty byłyby niemal niemożliwe.
Cristiano Ronaldo
Na sto okazji takich jak w sobotę Cristiano Ronaldo strzela 98. W sobotę nie miał szczęścia, do tego w świetnej formie był bramkarz rywali, który w obu sytuacjach spisał się doskonale. Na szczęście Ronaldo to nie tylko gole z karnych, ale też coraz lepsza i coraz częstsza gra dla drużyny. Dwie asysty są tego najlepszym przykładem. Szkoda niewykorzystanych sytuacji, bo znów bardzo chętnie opisalibyśmy jego występ tylko jednym słowem. Na pocieszenie zostaje nam przytoczenie statystyk Ronaldo w tym sezonie ligowym – 12 meczów, 20 bramek i 8 asyst.
Asier Illarramendi
Bask drugi raz z rzędu dał niezłą zmianę. Może często podawał rzeczywiście do najbliższego partnera, ale wydaje się, że właśnie uspokojenie gry było celem Carlo Ancelottiego. Po niezbyt dobrej interwencji Casillasa w drugiej połowie Illarra uratował drużynę przed utratą gola.