Koniec zwycięskiej passy Castilli

Castilla – Real Unión 0:1

Real Madryt Castilla przegrał u siebie z Realem Unión 0:1 i przerwał tym samym passę ośmiu meczów bez porażki. Drużyna Zinédine'a Zidane'a nie zagrała bardzo słabego meczu, ale – tradycyjnie – zabrakło skuteczności pod bramką rywala. Szkoleniowiec Królewskich nie mógł skorzystać z kilku ważnych zawodników, ale do gry wrócił między innymi Cristian Benavente. Drużyna z Kraju Basków stworzyła niewiele okazji pod bramką Yáńeza, ale była skuteczniejsza.

Goście skupili się przede wszystkim na defensywie, Castilla zaś próbowała sforsować obronę rywala, który próbował groźnych kontrataków. Drugi zespół Realu Madryt miał kilka niezłych okazji – te marnowali jednak Narváez czy Benavente, który trafił w poprzeczkę. To drużyna gości jako jedyna strzeliła dziś bramkę. W polu karnym najlepiej zachował się Goikoetxea, który strzałem głową pokonał Yáńeza. W drugiej połowie na boisku pojawili się Enzo, Burgui i Markkanen, Królewscy wciąż dominowali, ale do końca meczu nie potrafili choćby wyrównać.

Po ośmiu meczach Castilla znowu poczuła gorycz porażki. Drużyna prowadzona przez Zizou spadła na dwunastą lokatę w tabeli, w piętnastu starciach zdobywając 21 punktów. Strata do lidera wciąż nie jest duża – w najgorszym wypadku po tej kolejce będzie to 8 punktów. Jeśli jednak marzenia o awansie są aktualne, Castilla zdecydowanie musi poprawić grę na połowie rywala.

Real Madryt Castilla – Real Unión 0:1 (0:1)
0:1 Goikoetxea 23'

Castilla: Yáńez; Varela, Jaime, D. Llorente, Noblejas; Torró, Javi Muńoz; Álvaro, Benavente (71' Enzo), Medrán (53' Burgui) i Narváez (65' Markkanen).