/ Leszczu

Oceny zawodników po meczu z Basel

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał w piątej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów FC Basel na wyjeździe 1:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Cover, Leszczu, Piwwwko i Zuza. Autorem komentarzy jest Cover. Skala 1-6.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl, kalendarz Realu Madryt na 2015 rok wygrał theeeo14.

Keylor Navas
Popisał się fenomenalną interwencją w drugiej połowie, która, nie ma co ukrywać, uratowało Realowi remis. Poza tym był pewnym punktem zespołu i pokazał, że rezerwowy bramkarz wcale nie musi być gorszy od tego podstawowego.
Álvaro Arbeloa
Niedobry mecz Arbeloi. Słabo z przodu, słabo z tyłu. W drugiej połowie, kiedy gospodarze złapali wiatru w żagle, najlepiej poczynali sobie na stronie Hiszpana, który nie stwarzał im niemalże żadnych problemów. Trudno jest także wymienić choćby jedno bardzo dobre zagranie wychowanka przy akcjach prowadzonych przez Real.
Raphaël Varane
Dostał szansę od pierwszych minut i ją wykorzystał. Co prawda, w pierwszej połowie zdarzyło mu się spóźnić w jednej akcji i ostrzej zaatakować gracza gospodarzy, jednak poza tą sytuacją grał po swojemu – rozważnie i przede wszystkim dobrze, słowem, jak profesor. Oko cieszyły także długie przerzuty w jego wykonaniu.
Sergio Ramos
Odstawał od Varane’a. Mniej pewny, niespecjalnie aktywny również w ofensywie. Trzeba też wspomnieć o niezauważonym przez arbitra zagraniu ręką we własnym polu karnym. Sergio ma sporo szczęścia, gdyby sędzia wtedy zagwizdał jego ocena mogłaby być zupełnie inna.
Fábio Coentrao
Także dostał szansę gry w pełnym wymiarze, ale trudno powiedzieć, żeby wykorzystał ją tak jak Varane. Jego strona nie była może tak odkryta, jak ta Arbeloi, jednak nie zagrał na swoim właściwym poziomie. Na to oczywiście trzeba czasu, dlatego należy czekać.
Toni Kroos
W swoim stylu potrafił znaleźć najlepiej ustawionych na boisku kolegów i to właśnie do nich kierować swoje podania. Tym razem jednak jego defensywa kulała, co było widać w drugiej odsłonie gry.
Isco
Niezły mecz Hiszpana. Bez problemu wychodził z pressingu gospodarzy, mądrze operując futbolówką i znajdując podaniami kolegów z zespołu. Tym razem bez większego błysku, mimo to zasługuje na pochwały.
James Rodríguez
Praktycznie niewidoczny. Trudno zarzucać mu jakiś fatalny mecz, ale trudno też powiedzieć, że zagrał na wysokim poziomie.
Gareth Bale
Bardzo słabe spotkanie Walijczyka. Zmarnował stuprocentową sytuację, która i tak była jego jedynym jaśniejszym momentem w tym spotkaniu. Niewiele mu wychodziło, grał na wiwat, nie zwracając uwagi na wydarzenia boiskowe. Do tego nie wkładał wiele wysiłku, o ile wkładał jakikolwiek, w grę obronną. Po przepracowanym okresie przygotowawczym mieliśmy wreszcie zobaczyć prawdziwego Bale’a, ale na razie nie widzą go nawet jego najwięksi fani.