Zwycięstwo Hiszpanii, golazo Isco

<i>La Furia Roja</i> lepsza od Białorusi

Reprezentacja Hiszpanii pokonała w Huelvie Białoruś 3:0 i kilka najbliższych miesięcy spędzi na drugim miejscu w tabeli grupy C, tracąc trzy oczka do liderującej Słowacji. Bardzo dobry mecz rozegrał dziś Isco, dla którego było to pierwsze spotkanie w kadrze od pierwszej minuty. Zawodnik Realu Madryt był jednym z najbardziej aktywnych graczy i to on otworzył wynik fantastycznym strzałem zza pola karnego. Bramkarz gości nie miał absolutnie żadnych szans i piłkę zmierzającą w okienko mógł co najwyżej odprowadzić wzrokiem. Chwilę po trafieniu Andaluzyjczyka La Furia Roja podwyższyła prowadzenie – tym razem na listę strzelców wpisał się Sergio Busquets, któremu pomógł rykoszet od jednego z obrońców Białorusi. Hiszpanie kontrolowali boiskowe wydarzenia od początku do końca, goście nie mieli właściwie ani jednej sytuacji pod bramką Ikera Casillasa, który był praktycznie bezrobotny przez całe dziewięćdziesiąt minut.

W drugiej połowie Hiszpanie w dalszym ciągu zachowywali spokój i kontrolowali mecz. Paco Alcácer trafił w poprzeczkę, ale kilka minut później na listę strzelców wpisał się Pedro – zawodnik Barcelony wykorzystał bardzo ładną akcję ofensywnie usposobionego Juanfrana. Warto także odnotować, że debiuty w reprezentacji zaliczyli José Callejón i Álvaro Morata – wychowankowie Realu Madryt, którzy w ostatnich latach opuścili Santiago Bernabéu i próbują swoich sił w lidze włoskiej.

Spotkanie właściwie już od 20. minuty nie było zbyt emocjonujące, jego zwycięzca był już znany i żadna ze stron nie wyglądała na szczególnie zmotywowaną, by pokonać bramkarza rywali. Ostatecznie starcie kończy się w pełni zasłużonym zwycięstwem gospodarzy, którzy następny mecz eliminacji zagrają 27 marca z Ukrainą.

Hiszpania – Białoruś 3:0 (2:0)