Plan minimum wykonany, awans zapewniony

Real Madryt – Liverpool

Real Madryt wygrywa 1:0 z Liverpoolem w meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Jedyną bramkę spotkania zdobył w 27. minucie Karim Benzema, który dostawił nogę do świetnego dośrodkowania Marcelo.

Przewaga Królewskich w pierwszych 45 minutach dzisiejszego starcia na Santiago Bernabéu nie podlegała dyskusji i tylko dzięki znakomicie dysponowanemu Simonowi Mignoletet The Reds schodzili na przerwę z dobrym jak na swoją grę wynikiem 0:1. Real Madryt stworzył sobie ogrom sytuacji, by odebrać wszelkie chęci do gry Anglikom. Swoje sytuacje miał Cristiano Ronaldo, któremu koledzy za wszelką cenę chcieli pomóc stać się najlepszym strzelcem w historii Ligi Mistrzów. Królewscy tańczyli z Liverpoolem, jak z każdym rywalem, który w ostatnim czasie mierzył się z jedenastką Ancelottiego. Na szczęście Blancos mieli w swoich szeregach Karima Benzemę, który w 27. minucie gry wpisał się na listę strzelców, zamykając dośrodkowanie z lewej flanki Marcelo. Tym samym Karim zdobył swoją 41. bramkę w 68. występie w Lidze Mistrzów.

W drugiej odsłonie gospodarze pokazali jedynie namiastkę tego, czym uraczyli kibiców w pierwszej połowie. Na placu gry pojawił się między innymi Gareth Bale i to właśnie Walijczyk był najbliższy podwojenia prowadzenia Królewskich, ale jego strzał po centrze bardzo aktywnego w ofensywie Marcelo trafił jedynie w poprzeczkę. Ekonomiczna gra Królewskich w tej części meczu wystarczyła na drugi garnitur Liverpoolu, który został lekko odpicowany na ostatnie 20 minut meczu za sprawą wejścia Stevena Gerrarda, Raheema Sterlinga i Philippe Coutinho. Goście z Anfield nie mieli pomysłu na sforsowanie defensywy Blancos, którą na wysokim poziomie utrzymywali Sergio Ramos i Raphaël Varane. Dość powiedzieć, że pierwszy i ostatni celny strzał gości miał miejsce w 56. minucie meczu, a jego autorem był lewy obrońca Alberto Moreno.

Real Madryt wbrew oczekiwaniom nie przeszedł się po Liverpoolu, pomimo wielu roszad Brendana Rodgersa wykonanych przed pierwszym gwizdkiem. Koncert w pierwszej połowie i ekonomiczna gra w drugiej wystarczyły na zwycięstwo z The Reds i zapewnienie sobie awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Real Madryt – Liverpool FC 1:0 (1:0)
1:0 Karim Benzema 27' (asysta: Marcelo)

Real Madryt: Iker Casillas, Álvaro Arbeloa (83' Nacho), Raphaël Varane, Sergio Ramos, Marcelo, Toni Kroos, Luka Modrić, Isco, James Rodríguez (62' Gareth Bale), Cristiano Ronaldo i Karim Benzema (87' Javier Hernández).
Liverpool FC: Simon Mignolet, Javier Manquillo, Kolo Touré, Martin Škrtel, Alberto Moreno, Emre Can (75' Philippe Coutinho), Lucas Leiva (69' Steven Gerrard), Adam Lallana, Joe Allen, Lazar Marković (69' Raheem Sterling) i Fabio Borini.