Remontada Castilli i kolejne zwycięstwo

11. kolejka Segunda División B

Dobra passa Castilli ciągle trwa. Królewscy tym razem rozbili na własnym stadionie rezerwy Rayo 4:1. Jednak o to zwycięstwo nie było tak łatwo, jak mógłby wskazywać na to rezultat. Zinedine Zidane kolejny raz dokonał roszad w podstawowym składzie. Od pierwszych minut na murawie zameldował się Juanjo Narváez, za to na ławce rezerwowych usiadł De Tomás. Początek spotkania był bardzo wyrównany. Wydawało się, że bramce Blancos nic nie zagraża, gdy Derik wpakował futbolówkę do własnej siatki. Królewscy próbowali natychmiast odpowiedzieć, szansę miał Benavente, jednak Peruwiańczyk nie zdołał wpisać się na listę strzelców. Do końca pierwszej połowy gra Castilli nie zachwycała i to goście schodzili prowadząc.

Po zmianie stron zmieniła się też postawa Castilli. Blancos zaczęli śmielej atakować i dosyć szybko okazję na pokonanie bramkarza Rayo miał Narváez. Królewscy stwarzali sobie sytuacje, ale dalej nie potrafili doprowadzić do wyrównania. Wobec tego Zidane postanowił zareagować. Na boisku pojawił się Jiménez, a następnie De Tomás. To właśnie ten duet w 71. minucie przeprowadził akcję, po której gospodarze cieszyli się z gola. Minęło niewiele czasu, a Castilla stanęła przed kolejną szansą, tym razem z rzutu karnego. Faulowany był De Tomás, a jedenastkę wykorzystał Álvaro Medrán. Upłynęło kolejne kilka minut i Blancos prowadzili już 3:1, do siatki trafił Aguza. Wynik ustalił De Tomás po asyście innego zmiennika – Javiego Muńoza.

Castilla odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu na własnym stadionie i awansowała do górnej części tabeli. Do miejsc gwarantujących grę w play-offach traci już tylko jeden punkt. Trwa świetna passa podopiecznych Zinedine’a Zidane’a. Francuz wykazał się dzisiaj trenerskim nosem i piłkarze, których posłał w bój z ławki, poprowadzili Królewskich do wygranej.

Real Madryt Castilla – Rayo Vallecano B 4:1 (0:1)
0:1 Derik Osede 27’ (samobójczy)
1:1 Raúl de Tomás 71’ (asysta: Álvaro Jiménez)
2:1 Álvaro Medrán 79’ (rzut karny)
3:1 Sergio Aguza 85’
4:1 Raúl de Tomás 87’ (asysta: Javi Muńoz)

Real Madryt Castilla: Rubén Yáńez, Guillermo Varela, Jaime Sánchez, Derik Osede, Javier Noblejas, Lucas Torró, Sergio Aguza, Álvaro Medrán, Jorge Burgui (Javi Muńoz 83’), Cristian Benavente (Álvaro Jiménez 54’), Juanjo Narváez (Raúl de Tomás 69’).

Rayo Vallecano B: Álex Campos, Willian le Pogan, Álex Alonso, Sergio Parla, Edu Prieto, Mario Gómez, Toni Arranz, Nacho Pérez (Francisco Vela 71’), Álex Fernández (Adrián Saballs 68’), Antonio Campillo, Rubén Ramiro.