Zabawa Królewskich w Andaluzji

Granada – Real Madryt 0:4

W meczu dziesiątej kolejki Primera División Real Madryt wygrał z Granadą 4:0. Bramki dla Królewskich strzelali Cristiano Ronaldo, James Rodríguez i Karim Benzema. Warto wyróżnić przede wszystkim gola tego drugiego – jego trafienie było ozdobą nie tylko tego meczu i kolejki, ale zapewne także całego sezonu ligowego. Los Blancos dominowali przez cały mecz, grali pewnie i mimo kilku błędów w defensywie trzy punkty nie były ani trochę zagrożone.

Królewscy świetnie zaczęli spotkanie, kiedy już w drugiej minucie Dani Carvajal odzyskał piłkę w okolicach linii końcowej i natychmiast oddał ją do Karima Benzemy. Francuz wiedział, że w polu karnym należy szukać Cristiano Ronaldo i tak też uczynił, a Portugalczyk bez problemu pokonał Roberto. Real Madryt uspokoił nieco grę i choć momentami wyglądało to wręcz na zbyt statyczną taktykę, w 31. minucie wspaniałym trafieniem popisał się James – asystę przy tym golu znów zaliczył Benzema. W drugiej części meczu Karim wziął się za strzelanie i już po dziewięciu minutach sam pokonał golkipera Granady. Wynik ustalił James do spółki z obrońcą gospdarzy, Babinem, po ładnej akcji Benzemy i Arbeloi.

Real Madryt rozegrał spokojny i niemal kompletny mecz. Pojawiło się kilka błędów w obronie, ale na to, przy takiej grze z przodu, można przymknąć oko. Świetne zawody rozegrał Karim Benzema, który miał udział przy wszystkich trafieniach. Cieszą także kolejne trafienia Cristiano, kolejny dobry mecz Jamesa i Isco, a także czyste konto. Królewscy pokazali, że nie mają zamiaru osiąść na laurach i po świetnych meczach z Liverpoolem i Barceloną kontynuują marsz po najważniejsze trofea w sezonie.

Granada – Real Madryt 0:4 (0:2)
0:1 Cristiano Ronaldo 2' (asysta: Karim Benzema)
0:2 James Rodríguez 31' (asysta: Karim Benzema)
0:3 Karim Benzema 54' (asysta: Cristiano Ronaldo)
0:4 James Rodríguez 87'

Real Madryt: Casillas; Carvajal (38' Arbeloa), Pepe, Ramos, Marcelo; Isco (83' Illarra), Kroos, Modrić (75' Khedira), James; Benzema, Cristiano.
Granada: Roberto; Nyom, Babin, Murillo, Juan Carlos; Foulquier, Iturra, Eddy (46' Márquez), Sissoko; Córdoba (65' Rochina), Success (50' El Arabi).