Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Gol i asysta Di Maríi

Wypożyczeni:
Borja García (Córdoba):
Po raz kolejny Hiszpan wybiegł w podstawowym składzie Andaluzyjczyków. Tym razem został na murawie do ostatniego gwizdka, a jego zespół zremisował 1:1 z Getafe na wyjeździe.

Casemiro (Porto):
Brazylijczyk z powodu kontuzji przegapił oba ubiegłotygodniowe mecze. Najpierw jego Porto zremisowało 2:2 z Szachtarem w Lidze Mistrzów, a następnie pokonało w lidze Sporting Braga 2:1.

Denis Czeryszew (Villarreal):
W czwartek Villarreal z łatwością ograł Apollon w Lidze Europy 4:0, jednak Rosjanin popisy kolegów oglądał tylko z ławki rezerwowych. W niedzielę Denis wrócił do wyjściowego składu na wyjazdowe spotkanie z Celtą Vigo. W 32. minucie zanotował asystę. Opuścił boisko w 65. minucie.

Lucas Vázquez (Espanyol):
Hiszpan zaliczył bardzo udany występ wczoraj. W 7. minucie otworzył wynik meczu Espanyolu z Realem Sociedad. Został na boisku do samego końca, a jego zespół pokonał Basków 2:0.

Omar Mascarell (Derby County):
Championship grała także w środku ubiegłego tygodnia, zespół Derby we wtorek podejmował Bournemouth i wygrał 2:0, a Omar cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. Podobnie było w sobotę, tyle że Derby bezbramkowo zremisowało z Millwall.

José Rodríguez (Deportivo):
Nie był to najlepszy weekend dla Hiszpana. Co prawda znalazł się w wyjściowej jedenastce, jednak jego zespół zaprezentował się słabo i przegrał 1:4 z Sevillą. Taki wynik widniał na tablicy świetlnej już w 64. minucie, gdy José został zmieniony przez Cezarego Wilka.

Sprzedani w tym okienku transferowym:
Tomás Mejías (Middlesbrough):
Hiszpan w dalszym ciągu pauzuje z powodu kontuzji. Middlesbrough we wtorek zremisowało 1:1 z Blackpool, a w sobotę pokonało Fulham 2:0.

Jesús Fernández (Levante):
Jesús usiadł tym razem na ławce rezerwowych, jego miejsce w bramce zajął Marino. Na niewiele to się zdało, ponieważ Levante straciło trzy gole z Eibarem. Warto dodać, że drużyna z Walencji prowadziła już 2:0 i 3:1, ale i tak nie zdołała zgarnąć pełnej puli.

Diego López (Milan):
Diego w dalszym ciągu leczy kontuzję. Milan w tej kolejce pokonał na San Siro Chievo 2:0.

Álvaro Morata (Juventus):
Morata w środku ubiegłego tygodnia wrócił do Madrytu. Juventus mierzył się w Lidze Mistrzów z Atlético. Álvaro pojawił się na boisku w 83. minucie, ale nie zdołał odwrócić losów spotkania. Juve przegrało 0:1. W weekend w meczu na szczycie Serie A Morata otrzymał od trenera większą szansę. Wszedł na murawę w 59. minucie. Od początku był bardzo aktywny, jeden z jego strzałów wylądował nawet na poprzeczce. Niestety w końcówce obejrzał bezpośrednią czerwoną kartkę za starcie z Manolasem, który również wyleciał z boiska.

Ángel Di María (Manchester United):
Argentyńczyk zdobył swoją kolejną bramkę w barwach Czerwonych Diabłów. Do tego dołożył przypadkową asystę przy trafieniu Radamela Falcao. Fideo rozegrał bardzo dobre spotkanie, chociaż najjaśniejszym punktem Manchesteru United zdecydowanie był De Gea. Podopieczni Van Gaala pokonali Everton 2:1.

Xabi Alonso (Bayern Monachium):
Bask ma za sobą serię bardzo dobrych występów w Bayernie. W Lidze Mistrzów rozegrał całe spotkanie z CSKA, które Bawarczycy wygrali 1:0. W sobotę został zmieniony w 82. minucie, gdy Bayern już rozprawił się z Hannoverem i prowadził 4:0. Taki rezultatem zakończył się ten mecz.

Quini (Rayo Vallecano):
Rayo podejmowało u siebie Barcelonę i przegrało 0:2. Quini zmagania kolegów obserwował tylko z perspektywy ławki rezerwowych.