Oceny zawodników po meczu z Atlético

Jak grali nasi?

Real Madryt przegrał u siebie z Atlético 1:2 w ramach trzeciej kolejki Primera División. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili Leszczu, Luque, MaestroHaz, Mateo, Piwwwko i Zuza. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6.

Iker Casillas
Niby kapitan nie zawinił ani przy pierwszym, ani przy drugim golu, ale statystyka strzałow jest miażdżąca. Na dwie celne próby Atlético strzeliło dwie bramki. Casillas był bezrobotny i właściwie gdyby między słupkami stanął Marcin Cabaj, pewnie nikt nie zauważyłby różnicy.
Raphaël Varane
Grał bardzo krótko i nie zdążył zachwycić ani zawalić. Przeciętny i krótki występ Francuza.
Pepe
Przez niemal cały mecz stoper Los Blancos spisywał się bez zarzutu – walczył z Mandžukiciem, grał na wyprzedzenie i ogólnie można było go uznać za jednego z najlepszych graczy Realu Madryt. Przez niekorzystny wynik i akcję w końcówce, w której został niemal ośmieszony przez Antoine'a Griezmanna, jego występ rzecz jasna nie może zostać uznany za bardzo udany.
Sergio Ramos
Sergio Ramos podłączał się do ataku i jako stoper, i jako boczny obrońca, jednak nie miał okazji do błysku. Tym razem jego strzał głową nie uratował Królewskich, ale trudno mieć o to do niego pretensje. Nie zagrał słabego meczu, chociaż w kilku sytuacjach wyraźnie wolał uniknąć ryzyka i wybić piłkę na oślep, w aut lub na rzut rożny.
Fábio Coentrão
Portugalczyk nie wyróżniał się ani ofensywną grą, ani wybitnym bronieniem. Być może znajdą się osoby, które zarzucą mu pasywność przy bramce Ardy Turana, przede wszystkim jednak w tej akcji zawinił na pewno więcej niż jeden piłkarz. Poza tym było po prostu przeciętnie.
Álvaro Arbeloa
Álvaro dobrze zaczął mecz, grał agresywnie, ale w zgodzie z przepisami. Kiedy Królewscy utrzymywali się przy piłce, wychowanek był całkiem mocno wysunięty i starał się pomagać Bale'owi. Na rajdy jednak nie mieliśmy co liczyć, do tego dość niepotrzebna żółta kartka poskutkowała (przynajmniej jeśli wierzyć słowom Ancelottiego) trzecią zmianą i ograniczeniem pola manewru trenera.
Toni Kroos
Przeciętny występ Niemca. Znów starał się brać grę na siebie, ale ani w odbiorze, ani w rozegraniu nie było kolorowo. Stałe fragmenty gry nie wyglądały tak dobrze jak ostatnio, a strzały z dystansu lepiej zostawić bez komentarza. Na plus na pewno coraz lepsza współpraca z Modriciem, która miała jednak jedną wielką plamę…
James Rodríguez
Starał się – tyle na pewno można napisać. Na pewno mógł zachować się lepiej na początku meczu, kiedy dostał świetne podanie od Cristiano Ronaldo. Na plus można zaliczyć też postawę w obronie, kiedy co najmniej dwa razy przerwał groźnie zapowiadające się akcje rywala. Staranie się i skuteczna praca w defensywie to jednak wciąż zbyt mało.
Gareth Bale
Walijczyk zaliczył jeden z najsłabszych meczów w barwach Realu Madryt. Drybling? Zapomnijcie. Strzały? Był jeden, z wolnego. Gareth niby się starał, niby był aktywny, ale druga połowa to najgorsze wydanie Bale'a, jakie widzieliśmy od baaaardzo dawna. Masa strat, fatalne dośrodkowania i zupełnie nieudane dryblingi. Garethcie z Walencji i Lizbony, wróć do nas.
Luka Modrić
Tak jak cała drużyna, Lukita zaczął mecz całkiem nieźle i gdyby pominąć bramkę dla Atleti, mógłby zaliczyć pierwszą połowę do bardzo udanych. Dobrze grał w odbiorze, nieźle rozumiał się z Kroosem, starał się dyktować tempo gry, ale w drugiej połowie to między innymi Chorwat nie udźwignął agresywniejszego pressingu rywala i miał spory udział w straconym golu. Do tego znów zabrakło błysku, którym Modrić zachwycał nas w poprzednim sezonie.
Isco
Andaluzyjczyk wszedł w trudnym momencie i wydawało się, że może pociągnąć Królewskich do przodu. Nic z tego. Dwa niezbyt groźne strzały, niezbyt dużo udanych zagrań i właściwie tyle. Niby zagrał ciut lepiej niż James, ale różnicy nie zrobił. Na jego obronę to co zawsze – mało minut, mało gry, mało ogrania…
Cristiano Ronaldo
Świetny powrót Cristiano, przynajmniej pod względem indywidualnym. Od początku był niemal w każdym sektorze boiska, dryblował, rwał się do gry, próbował nękać Moyę strzałami i wreszcie wywalczył karnego, którego sam zamienił na bramkę. Liczba kluczowych podań, które faktycznie powinny być asystami jasno mówi, kto prowadził ofensywę Królewskich w tym meczu. W drugiej połowie niestety zgasł, a bez lidera reszta drużyny zwyczajnie sobie nie potrafiła poradzić.
Karim Benzema
Najgorszy zawodnik sobotniego meczu. Zawinił przy kryciu Tiago, trudno określić jednym słowem to, co zrobił w pierwszej części meczu po podaniu Ronaldo. Tradycyjnie się starał, można się napawać jego niektórymi zagraniami, pewnie nawet parę zagrań z tego meczu by się mogło znaleźć na kompilacji na YouTubie, ale cóż z tego, skoro nie potrafi wykorzystać takiej patelni, jaką dostał od Crisa? Mecz-kompromitacja.