/ TVP

Euro 2004: Spółdzielnia?

Włosi poza Euro. Mecz Dania - Szwecja zakończył się remisem 2:2.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały na to, że mecz pomiędzy Danią i Szwecją zakończy się remisem 2:2. Ten wynik powodował awans obu drużyn skandynawskich i odpadnięcie Italii. W 28. minucie meczu Tomasson pięknym strzałem przelobował szwedzkiego bramkarza. Wyrównanie padło w 46. minucie po strzale z rzutu karnego Larssona. W 66. minucie Duńczycy ponownie prowadzili po strzale Tomassona. Był to skutek prezentu szwedzkiej obrony dla napastnika AC Milan. W 89. minucie duński bramkarz wybija piłkę prosto pod nogi Jonsona, a ten nie zmarnował tej sytuacji.
Włosi długo męczyli się z Bułgarami. Zanosiło się na niespodziankę. W 45. minucie rzut karny dla Bułgarów wykorzystał Petrov. Na początku drugiej części gry, w 48. minucie wyrównuje Perrota. W 90. minucie na 2:1 podwyższa Cassano. Nic to jednak Włochom nie dało.
Włosi na pewno będą zarzucać swoim grupowym rywalom "dogadanie się" w sprawie wyniku meczu Dania - Szwecja. Wprawdzie nie można nic udowodnić, ale niesmak pozostaje.