aktualności

2014.07.01, godz. 00:36, Leszczu / realmadrid.com

Niemcy blisko potknięcia, dzielni Algierczycy jadą do domu

Po wyrównanym spotkaniu i dogrywce Niemcy wymęczyły zwycięstwo 2:1 z zaskakująco dobrą dziś Algierią. Drużyna Joachima Löwa zagrała kiepski mecz i przy nieco mniejszym szczęściu mogli nawet odpaść z mistrzostw świata. Gdyby tak się stało, trudno byłoby mieć pretensje do losu – dopiero gol w dogrywce autorstwa rezerwowego, André Schürrle, pozwolił Niemcom na nieco spokojniejszą grę i zwycięstwo w batalii o ćwierćfinał przeciwko walecznym Algierczykom.

W pierwszej połowie zespół z Afryki zaskoczyła nie tylko Niemców, ale chyba też ekspertów i sporą część piłkarskiego świata. To właśnie Algieria stwarzała większe zagrożenie pod bramką rywala. W okolicach „szesnastki” dominował jednak Manuel Neuer. Tym razem stwierdzenie „w okolicach” ma bardzo szeroki zasięg. Golkiper Bayernu podjął kilka szalonych decyzji, ale miał szczęście i w kluczowych momentach naprawiał swoje błędy, jak choćby w dziewiątej minucie, gdy powstrzymał Islama Slimaniego tak, jakby był ostatnim obrońcą. Obrońcy Die Nationalelf od początku meczu wyglądali niemrawo i w wielu sytuacjach wyglądali po prostu słabiutko. Między innymi z ich błędu wzięła się sytuacja Faouziego Ghoulama, którego strzał minął jednak bramkę Neuera. Pierwszy groźny strzał Niemcy oddali dopiero w 35. minucie, ale obie ekipy schodziły do szatni z zerowym dorobkiem bramkowym.

Joachim Löw musiał coś zmienić w nie najlepiej wyglądającej reprezentacji Niemiec, przed drugą połową na boisku zameldował się André Schürrle, który zmienił bezproduktywnego Mario Götze. Algieria nie miała jednak zamiaru wywieszać białej flagi. Po 25 minutach tej części gry na murawie pojawił się Sami Khedira, który dał świetną zmianę i popisał się kilkoma bardzo dobrymi podaniami. Obraz meczu jednak się nie zmienił – Niemcy próbowali długo utrzymywać się przy piłce, ale łatwo ją tracili i narażali się na coraz groźniejsze kontry Lisów Pustyni. Najlepszym obrazkiem być może całego meczu była jednak próba rozbiegu do uderzenia z rzutu wolnego w wykonaniu Thomasa Müllera. To dość celnie podsumowywało to, co Niemcy wyczyniali przez dziewięćdziesiąt minut. Wynik mógł być inny w jedną bądź drugą stronę, ale ostatecznie napastnicy obu drużyn byli nieskuteczni albo dobrze spisywali się bramkarze.

W drugiej minucie dogrywki Niemcy postawili wreszcie pierwszy poważny krok ku ćwierćfinałowi mundialu. Z lewej strony piłkę dograł Müller, po drodze jej kierunek zmienił algierski obrońca, a całą akcję ładnym, ale i chyba dość przypadkowym golem zakończył Schürrle. Przeciwko coraz pewniejszym siebie Niemcom Algieria nie potrafiła się przeciwstawić. Miała co prawda kilka kolejnych okazji, ale znów zabrakło jej szczęścia. W samej końcówce prowadzenie mocnym strzałem z bliska podwyższył Mesut Özil, chwilę później honorową bramkę strzelił Abdelmoumene Djabou. Na więcej bramek zabrakło czasu. Po zaskakująco wyrównanym meczu to Niemcy pozostają w Brazylii i wkrótce zagrają z Francją o wejście do półfinału.

Niemcy – Algieria 2:1 (0:0)
1:0 André Schürrle 92'
2:0 Mesut Özil 120'
2:1 Abdelmoumene Djabou 121'

Niemcy: Manuel Neuer; Shkodran Mustafi (70' Sami Khedira), Per Mertesacker, Jérôme Boateng, Benedikt Höwedes; Philipp Lahm, Toni Kroos, Bastian Schweinsteiger (109' Christoph Kramer); Mesut Özil, Thomas Müller, Mario Götze (46' André Schürrle).

Algieria: Raïs M'Bolhi; Mehdi Mostefa, Essaïd Belkalem, Rafik Halliche (97' Madjid Bougherra); Aïssa Mandi, Medhi Lacen, Sofiane Feghouli, Faouzi Ghoulam; Saphir Taïder (78' Yacine Brahimi), Islam Slimani; El Arbi Hillel Soudani (100' Abdelmoumene Djabou).

Zobacz inne aktualności powiązane z gorącym tematem Mundial 2014

2014.07.01, godz. 13:53, Popsonator
Prawdą jest, że mecz mógł rozstrzygnąć się w obie strony. Algierczycy mieli równie groźne sytuacje, ale brakowało tego ostatniego podania bądź celnego dośrodkowania o ich 200% kontrze nawet nie wspomnę ;).
2014.07.01, godz. 13:29, Galaktyczny Kamil
Świetna zmiana Khediry, brawo Sami!
Co do Kroosa, tak jak uważam go za świetnego piłkarza, tak wczoraj moim zdaniem zagrał przeciętnie.
No i świetny Ozil, widać, że idealnie odnajduje się w stylu reprezentacji. Nic dziwnego, bo to świetny piłkarz.
Swoją drogą, bramka Ozila w 120 minucie, kilka sprintów w dogrywce, a podobno tak źle u niego z kondycją. :P
2014.07.01, godz. 13:22, Ochoj
2014.07.01, godz. 12:22, Orion599

wolny Mullera był specjalnie tak zagrany...
Jeżeli jest mi kogoś szkoda to Chile i Algierii, które grały świetny futbol i nie dawały się o wiele lepszym drużynom, przy których były skazywane na pożarcie.
Niemcy mieli farta, tyle strzałów co oni oddali, to powinni wygrać co najmniej 5-6:0, a ten wolny, kiedy Muller zaliczył matę to chyba najgorszy rzut wolny w historii MŚ, totalne dno i kompromitacja.
Algieria pokazała, że mimo braku wielkich nazwisk też można, Polska reprezentacja powinna brać z nich przykład, bo w eliminacjach do Euro 2016 zagrają z Niemcami dwumecz, Nawałka powinien włączyć im ten mecz Algierii jako przykład jak należy grać.

Kibicuje Francji, ale jak na złość oni mają najtrudniejszą drogę do finału, bo teraz czeka ich mecz z Niemcami, a w 1/2 z Brazylią... Oby się udało.
Jeszcze kibicuje Kolumbii i po cichu liczę, że sprawią niespodziankę, bo stać ich na to żeby ograć Brazylię, wtedy w 1/2 z Kolumbią byłby ciekawy mecz.
2014.07.01, godz. 11:25, gwiazdy23
Algieria grała naprawdę dobre zawody są niesamowicie dobrze wyszkoleni technicznie ,ale zabrakło im sił przy końcówce ,a było blisko szacun jak nie wiem dla nich ..
Niemcy troszkę rozczarowali dobry Ozil Kroos no i Khedira no chłopak szalał tylko żeby go nie sprzedali
2014.07.01, godz. 10:37, cMaytaTorres
Przez cały mecz patrzyłam na Kroosa i szczerze? Ja jestem zachwycona, myślę, że byłby bardzo, bardzo dobrym wzmocnieniem!
2014.07.01, godz. 09:35, Campeonesss
Khedira i Kroos naprawde grali bardzo dobrze. W półfinale mysle, ze nie pozwola Francji na takie swobodne przedostawanie sie pod pole karne.
2014.07.01, godz. 08:17, Wierzba1910
no Khedira wszedł i zrobił różnice.. Muller po jego podaniach miał 3 mega okazje, szkoda że ich nie wykorzystał. Sami jak najbardziej na plus za wczorajszy mecz
2014.07.01, godz. 07:21, Ochoj
"Najlepszym obrazkiem być może całego meczu była jednak próba rozbiegu do uderzenia z rzutu wolnego w wykonaniu Thomasa Müllera. To dość celnie podsumowywało to, co Niemcy wyczyniali przez dziewięćdziesiąt minut."

do autora: chciałbym zauważyć, że to zagranie Mullera było celowe ;)
widać to bardzo dokładnie, a powtórki to już w ogóle kino ;]
pierwszy raz widzicie "takie" wykonanie wolnego/karnego?
2014.07.01, godz. 02:32, parafian94
a miałem taką nadzieję że dociągną ten remis i będą karne, jednak Niemce to Niemce, prędzej czy później musieli im jakiegoś gola wcisnąć

a tak poza tematem to aż mi wstyd za tych naszych pożal się boże "piłkarzy" że (z całym szacunkiem dla tych narodów) taka Algieria albo Nigeria potrafią się na mistrzostwa dostać, mało tego grają zacięcie i jak równy z równym z Francją i Niemcami a nasi szczęśliwie pokonują REZERWOWĄ Litwę, i to po karnym, WSTYD WSTYD WSTYD!!!
2014.07.01, godz. 02:01, Kibic_Chris
Turson
Dokładnie. Zadałem to pytanie, bo strasznie mnie irytowały te wszytskie pokraczne wyjasnienia, zamiast po prostu przyznac, że Portugalia była po prostu słaba, nie przygotowana nie tylko fizycznie, ale przede wszystkie mentalnie.

Chris de la Rosa
Nie, nie, w żadnym wypadku prowokacja. Po prostu mam alergię na ślepe tłumaczenie graczy Blancos każdego nieudanego występu.
Zgadzam się, że Ronaldo był osłabiony kontuzją, absolutnie nie winie go w żadnym wypadku za niepowodzenie Portugalii na mundialu. Ale po prostu niedobrze mi się robiło jak co poniektórzy tłumaczyli to nażałośniejszą wymówką, że Ronaldo nie ma z kim grac. Ma z kim grac - tym samym składem niemal nie wyrzucili Hiszpanie z Euro. Chodzi mi o to, że wygrana zaczyna się w głowie, a kończy na boisku - i to u każdego z 11 graczy. A na tegorocznym mundialu Portugalia w najmnieszym nawet stopniu nie pokazywała tej mobilizacji i zaangażowania co 2 lata temu. I to jest powód.
2014.07.01, godz. 01:58, Bernabeu7
Lol, teraz sie zacznie z tym Jamesem..niby gdzie ma grac? Di Maria po takim sezonie powinien byc nie do ruszenia..Florentino lub Carlo beda glupcami, jesli go sprzedadza, to obok Bale'a i CR jedyny zawodnik, ktory jest w stanie sam, jedna akcja, podaniem, strzalem odmienic losy meczu, jak bylo np w finale CL.
2014.07.01, godz. 01:56, ExTaza
GalacticoDUDEK

Lewandowski gra tak jak Cris na mundialu. Brak drużyny, sam nie wygra. Więc się w końcu od Lewego odczepcie "znawcy"
2014.07.01, godz. 01:37, Gofer1991
Khedira zaskakująco ofensywnie i zaskakująco dobrze podawał oraz dryblował, bardzo dobry mecz!
Szkoda Algierczyków, kibicowałem im:)
2014.07.01, godz. 01:31, Lelouch
Nie mowie ze nie moglo byc sensacji bo przy odrobinie szczescia wszystko jest mozliwie ale jednak biorac ilosc okazji to jedna strona byla zdecydowanie blizej i w efekcie przewazyla :)
2014.07.01, godz. 01:27, Konrad061
Szkoda Algieri, wspaniały mecz miło mi się go oglądało. ps : Khedira i Kroos zagrali dobry mecz no a jeśli chodzi o Ozila ehh bez komentarza
2014.07.01, godz. 01:16, Chris de la Rosa
Kibic_Chris - to ma byc prowokacja czy serio pytasz ? widziales zeby Portugalia choc w polowie grala z takim poswieceniem jak Algieria ? czy uwazasz ze czerwona kartka za glupote Pepe i gra w 10 przez wiekszosc meczu nie miala wplywu na wynik ? i czy myslisz ze CR po tak wyczerpujacym sezonie i urazem kolana bedzie w stanie sam w pojedynke rozstrzygac losy meczow ? Facet wysrubowal rekord strzelecki w LM ze mozliwe iz tego juz nikt nie pobije a znajda sie ciagle tacy ktorzy znajda dziure w calym...
2014.07.01, godz. 01:10, Turson
@Kibic_Chris

Portugalia odpadła, bo grała słabo.
2014.07.01, godz. 01:06, sergio91
A na pierwszej stronie Marca pisze dużo ciekawych rzeczy:
- Kroos piłkarzem Realu,
- Florentino rozpoczyna "operacje James"
- W pakiecie z Jamesem może do Realu zawitać Radamel Falcao.

2014.07.01, godz. 01:02, dumel0
dobry mecz khediry
2014.07.01, godz. 01:00, Kibic_Chris
Mam pytanie do tych ślepo zapatrzonych w oblicze CR7:

Dalej twierdzicie, że Portugalia dostała baty bo Cristiano nie ma z kim grac?
2014.07.01, godz. 00:55, Shinobu
Hehe ten Rais ładnie skubaniec bronił ^^ liczyłem trochę na zwycięstwo Algierii.. no cóż szkoda ze przegrali;/ zapowiada się na niezły meczyk między Francją a Niemcami ^^
2014.07.01, godz. 00:51, Chris de la Rosa
Lelouch - wiadomo ze niemcy byli lepsi ale na papierze powinni rozjechac Algierie jak walec a gdyby nie Neuer ktory wychodzil wysoko z bramki to moglo byc sensacyjnie... poza tym gdyby to Polska odpadla z MS po takim meczu po takiej walce to plakalbym jak dziecko... bo az serce sie raduje jak widze ze Ci Algierczycy poswieciliby nawet swoje zdrowie dla reprezentacji...
2014.07.01, godz. 00:50, Marcinek90
Fade
Nieco przesadziles. Ok, ja tez liczylem, ze moze sprawia niespodzianke, ale zdecydowanie nie zasluzyli.
Niemcy powinny to wygrac co najmniej trzy lub cztery zero, i tylko ich niesamowita niemoc strzelecka dociagnela Algierie do dogrywki
2014.07.01, godz. 00:43, Lelouch
Zasluzyli na awans? haha bez kpin, tyle okazji co mieli niemcy to mozna obdzielic kilka spotkan, oddali okolo 30 strzalow ale szwankowala skutecznosc i bramkarz wyrabial cuda. Algieria miala swoje szanse fakt ale nikt chyba nie powie ze byli lepsi w przekroju calosci :) na pewno plus za walecznosc.
2014.07.01, godz. 00:42, Sakus