Juvenil A przegrywa w finale Pucharu Króla

Stracona okazja Królewskich

Juvenil A nie wykorzystał historycznej szansy na zdobycie potrójnej korony przegrywając w finale po rzutach karnych z Sevillą (2:4). Andaluzyjczycy byli lepsi i ostatecznie nie pozwolili Blancos osiągnąć historycznego rezultatu.

Sam początek należał jednak do Królewskich, spotkanie zaczęło się od dominacji Juvenilu A. Gracze Realu mieli kilka klarownych okazji, lecz nie potrafili ich wykorzystać. Natomiast już pierwsza szansa Sevilli zakończyła się bramką. Sędzia w 33. minucie niesłusznie odgwizdał rzut wolny, który na bramkę zamienił Juan Muńoz świetnym strzałem spoza pola karnego. Od tej chwili ciężko było zareagować graczom Królewskich.

Udało się to jednak w drugiej połowie. Real Madryt odzyskał swój rytm, dynamiki grze dodało wejście Enzo i Cedrésa. Ten pierwszy popisał się fantastycznym zagraniem piętą w 61. minucie, które na bramkę zamienił Aleix Febas. Od momentu strzelenia gola Blancos zaczęli nacierać na bramkę Sevilli, lecz ostatecznie nie udało się zdobyć zwycięskiej bramki i o wyniku musiały rozstrzygnąć rzuty karne. Bohaterem został Juan Soriano, bramkarz Sevilli, który popisał się wspaniałymi interwencjami broniąc strzały Legaza i Álvaro. Tym samym Juvenil A zakończył ten mimo wszystko wspaniały sezon.

Real Madryt – Sevilla 1:1 (rzuty karne 2:4)
0:1 Juan Muńoz 34’
1:1 Aleix Febas 61’

Real Madryt: Caba, Fran, Mario Hermoso, Jaime, José León, Marcos Llorente, Álvaro, Aleix (Miki Muńoz 84’), Marcos Legaz, Javi Muńoz (Enzo Zidane 60’), Agoney (Cristian Cedrés 60’).