/ TVP

Euro 2004: Awans Czechów

Niemcy nudni i nieskuteczni, fantastyczny mecz Czechów z Holandią.

O meczu Å?otwa - Niemcy można jak najszybciej zapomnieć. Trzykrotni mistrzowie świata mogli go nawet przegrać, gdyby nie Oliver Kahn. Skończyło się na 0:0.
Mecz Czechy - Holandia to bezsprzecznie najlepsze spotkanie tych mistrzostw. Już w 4. minucie prowadzenie dla Pomarańczowych zdobył Bouma, w 19. minucie rewelacyjne podanie Robbena wykorzystał van Nistelrooy. Odpowiedź Czechów była niemal błyskawiczna. Baros wykorzystuje błąd holenderskiej obrony, a Koller tylko dopełnił formalności. I połowa była szybka i emocjonująca. Tak samo było w drugiej połowie, która od razu zaczęła się od wspaniałych akcji po każdej ze stron. W 60. minucie trener Holendrów postanowił bronić wyniku i dokonał niezrozumiałej zmiany zdejmując z boiska Robbena i wprowadzając defensywnego Bosvelta. Czesi zagrali wręcz galaktycznie ofensywnie. To dało zwycięstwo. W 70. minucie Baros wyrównał, a w końcówce, w 89. minucie trafienie Smicera dopełniło formalności. Wcześniej w drużynie Holandii, w 75. minucie boisko z powodu czerwonej kartki musiał opuścić Heitinga.
Czesi jako pierwsi awansowali do 1/4 finału Euro 2004 zapewniając sobie pierwsze miejsce w grupie D. Holendrzy muszą pokonać jak najwyżej Å?otwę i czekać na wynik spotkania Czechy - Niemcy.