Sześć goli w Porto Alegre, Algieria lepsza od Korei

Korea prawie bez szans na awans

W meczu, który nie miał być zbyt ciekawym widowiskiem, fani w Porto Alegre oglądali fascynujące starcie. Poziom piłkarski nie był może zbyt wysoki – Korea Południowa w pierwszej połowie nie oddała nawet strzału – ale z pewnością nie brakowało emocji. Algierczycy w 13 minut strzelili 3 bramki, ale po przerwie Azjaci przebudzili się i próbowali zmniejszyć rozmiary porażki. Ostatecznie w Porto Alegre wpadło aż sześć bramek. Korea przegrała 2:4, ale nie straciła szans na awans z grupy. Przed nimi jednak trudny mecz z Belgią, która może być już prawie pewna pierwszego miejsca w grupie. Wydaje się więc, ze to Rosja i Algieria powalczą o drugie miejsce w grupie H.

Korea Południowa – Algieria 2:4 (0:3)
0:1 Slimani 26'
0:2 Halliche 28'
0:3 Djabou 38'
1:3 Son Heung-Min 50'
1:4 Brahimi 62'
2:4 Koo Ja-Cheol 72'

Korea Południowa: Jung Sung-Ryong; Yong Lee, Hong Jeong-Ho, Kim Young-Kwon, Yun Suk-Young; Han Kook-Young (78' Ji Dong-Won), Lee Chung-Yong (64' Lee Keun-Ho); Ki Sung-Yong, Park Chu-Young (57' Kim Shin-Wook), Koo Ja-Cheol; Son Heung-Min.

Algieria: Raïs M'Bolhi; Carl Medjani, Madjid Bougherra (89' Essaïd Belkalem), Rafik Halliche; Aïssa Mandi, Yacine Brahimi (77' Medhi Lacen), Abdelmoumene Djabou (73' Nabil Ghilas), Djamel Mesbah; Sofiane Feghouli, Nabil Bentaleb; Islam Slimani.