/ TVP

Euro 2004: Zwycięstwo Anglii, remis Francji

Anglicy pewnie pokonali Szwajcarów 3:0, Francuzi tylko remisują z Chorwacją.

Mecz ze Szwajcarią był dla Anglików bardzo ważnym spotkaniem po porażce z Francją 1:2. Tymczasem to Helweci przeważali na początku pierwszej połowy. Jednak w 23. minucie Beckham pięknie podaje do Owena, ten dośrodkowuje do Rooneya, który pewnie pokonał bramkarza Szwajcarów. Druga połowa zaczęła się nieciekawie, ale przełomowym jej momentem była 60. minuta, kiedy to z boiska wyleciał Haas. Szwajcarzy próbowali wyrównać, ale zostali dwukrotnie skontrowani w 76. minucie przez Rooneya i w 82. przez Gerrarda. Anglia wraca więc do gry.
Niespodziewane rozstrzygnięcie padło w meczu Francja - Chorwacja. W 22. minucie rzut wolny wykonywał Zinedine Zidane, piłka odbiła się jeszcze po drodze od Tudora i wpadła do bramki. Do końca I połowy Francuzi kontrolowali sytuację. W 48. minucie Rapaic po faulu na Rosso wykorzystuje rzut karny i mamy remis. Cztery minuty później błąd obrony wykorzystał Dado Prso i Chorwacja już prowadziła 2:1. Francuzi rzucili się do szaleńczych ataków. W 64. minucie chorwacki obrońca zbyt lekko odgrywa do bramkarza, dzięki czemu Trezeguet zdobywa wyrównującą bramkę. Na powtórkach widać jednak wyraźnie zagranie ręką Francuza, toteż gol ten nie powinien zostać uznany. Trójkolorowi usiłowali jeszcze wygrać to spotkanie, ale to Chorwaci mieli stuprocentową sytuację w 90, minucie meczu. Dlaczego Mornar nie pokonał Bartheza wie chyba tylko on sam.
Dzięki takim rozstrzygnięciom nadal wszystkie drużyny z grupy B mają szanse na awans.