/ TVP

Euro 2004: Hiszpanie słabo, Rosja do domu

Hiszpania tylko zremisowała z Grecją 1:1 w swoim drugim meczu na Euro 2004. Raul piłkarzem meczu.

Hiszpania tylko zremisowała z Grecją 1:1 w swoim drugim meczu na Euro 2004. Mecz nie był ciekawym widowiskiem, Hiszpanie posiadali przewagę w polu, ale nic z tego nie wynikało. W 28. minucie błąd greckiej obrony spowodował, że Raul odegrał piętą do Morientesa, a ten spokojnie minął kolejnego rywala i silnym strzałem pokonał bramkarza. W drugiej połowie słabo grającego Etxeberrię zmienił Joaquin, który raz po raz siał postrach w szeregach obronnych Greków. Po jednym z jego dośrodkować bliski gola był Raul, ale widać wyraźnie, że zawodnik ten jest bez formy, choć nawet został wybrany piłkarzem meczu. W 67. minucie błąd obrony hiszpańskiej wykorzystał Charisteas i doprowadził do wyrównania. Hiszpanie do końca próbowali zmienić rezultat, najlbiższy tego był Helguera. Niestety mecz zakończył się remisem 1:1. Teraz trzeba pokonać Portugalię.
Dla Portugalczyków mecz z Rosją był meczem o wszystko. Pokonany żegnał się z Euro 2004. Trener gospodarzy wyraźnie zmienił skład w porównaniu z pierwszym meczem. W 7. minucie po zagraniu Deco gola na 1:0 uzyskał Maniche. Niestety zaraz potem tempo spotkania siadło. Do kuriozalnej sytuacji doszło w 45. minucie, Å?oskow tak zagrał do Owczinnikowa, że ten musiał ratować swój zespół przed utratą bramki i w rezultacie zagrał piłkę ręką poza polem karnym (telewizyjne powtórki wykazały jednak, że sędzia mógł się mylić) za co został usunięty z boiska. W drugiej połowie mecz był wręcz nudny momentami. Najlepszą sytuację zmarnował Luis Figo trafiając w słupek. W końcówce, w 89. minucie Rosjan pogrążył Rui Costa. Ekipa Rosji jako pierwsza odpada z Euro 2004 i może już rezerwować bilety do domu.