Castilla spada do Segunda División B

Porażka z Realem Murcia na zakończenie

Na stadionie Nueva Condomina Castilla rozgrywała ostatnią kolejkę Segunda División. Na trybunach licznie pojawili się fani, w tym spora delegacja z Madrytu. Gospodarze walczyli o udział w play-offach o awans, natomiast Królewscy bili się o pozostanie na zapleczu hiszpańskiej ekstraklasy. Szybko wyniki na innych stadionach przestały sprzyjać Castilli i Królewscy musieli wygrać, żeby się utrzymać. Niestety to się nie udało i Blancos spadli w Segunda División.

Mecz zaczął się źle dla Castilli, ponieważ już po kwadransie Murcia objęła prowadzenie za sprawą Kike. Królewscy protestowali, sugerując sędziemu, że zawodnik gospodarzy był na pozycji spalonej. Okazało się, że mieli rację, ale arbiter już nie mógł zmienić swojej decyzji. Dziesięć minut później powinno być 2:0 dla Murcii, ale fantastyczną interwencją popisał się Pacheco. Minęło kilka chwil i znów golkiper Blancos uratował swój zespół przed stratą gola. Castilla pierwszą dobrą sytuację stworzyła w 40. minucie, niestety Willian przegrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy.

Po zmianie stron Castilla wiedziała już, że do utrzymania potrzebne jej są co najmniej dwie bramki. Jednak nie przełożyło się to na huraganowe ataki. Díaz przeprowadzał zmiany, ale nie przyniosły one spodziewanego efektu. W 78. minucie mało brakowało, a byłoby 0:2, jednak strzał Realu Murcii wylądował na poprzeczce. Niestety Castilla nie była w stanie przeprowadzić chociaż jednego skutecznego ataku. Końcówka spotkania to głównie faule i bardzo szarpana gra.

Castilla zagra w przyszłym sezonie w Segunda División B. O spadku zadecydował przede wszystkim słaby początek sezonu i seria porażek pod wodzą Alberto Torila. Nie spisały się także władze klubu, ponieważ przeprowadzo transfery bardzo późno i większość z nich okazała się zupełnie nietrafiona. Niestety spadek Castilli wiąże się także ze spadkiem Realu Madryt C do Tercera División.

Real Murcia – Real Madryt Castilla 1:0
1:0 Kike García 15’

Real Murcia: Casto Espinosa, Álex Martínez, Joan Truyols, Francisco Molinero, Eddy Silvestre, Saúl Berjón, Daniel Toribio, Mauro dos Santos, Kike García, Iván Moreno (Albert Dorca 70’), Tete (Wellington Silva 78’).

Real Madryt Castilla: Fernando Pacheco, Quini, Leandro Cabrera, Diego Llorente, Jorge Casado (José Rodríguez 75’), Omar Mascarell, Sergio Aguza, Lucas Vázquez, Jorge Burgui (Jaime Romero 60’), Álvaro Medrán (Raúl de Tomás 55’), Willian José.