Real Madryt B – Gimnastic Tarragona 4:0

<b>Real Madryt B wygrał 4:0 z Gimnastic Tarragona i zachował...

Real Madryt B wygrał 4:0 z Gimnastic Tarragona i zachował szanse na awans do Segunda Division. Zwłaszcza, że porażkę odniósł CD Ourense, mający do tej pory komplet punktów.

Bohaterem dzisiejszego meczu był 18-letni wychowanek Realu – Soldado, autor 2 bramek. Świetnie zagrali także Trashorras, Diego Lopez, Riki, Juanfran. Być może do lepszej gry zainspirowała minigalaticos obecność na meczu Jose A. Camacho i Emilio Butragueno.

Od pierwszych minut przeważali podopieczni Lopeza Caro, lecz niewiele brakowało, by Nastic objął prowadzenie. Świetnie jednak bronił Diego Lopez. W 26. minucie Real zdobył – po bramce Rikiego – prowadzenie. Później jeszcze Soldado miał dobra okazję, ale skończyło się na 1:0 do przerwy.

W 2. połowie w roli głównej wystąpił właśnie Soldado, zdobywając 2 gole i asystując przy trafieniu Juanfrana. 18-latek zgłosił swe aspiracje do gry w pierwszej drużynie. Jedyne zmartwienie związane z tym meczem, to urazy Soldado, Rikiego i Toniego. Miejmy nadzieję, iż dojdą do siebie na mecz z Ourense.

Reasumując, Real Madryt B wziął srogi rewanż za ubiegłotygodniową porażkę z Gimnastic 0:1. Piłkarze Lopeza Caro zagrali, jak w najlepszych momentach sezonu zasadniczego i znów włączyli się do walki o awans. W tej chwili tabela grupy D wygląda po 3 kolejkach tak: 1. Ourense 6 pkt, 2. Lanzarote 4, 3. Gimnastic 4, 4. Real B 3.

Bramki: Riki (’26), Soldado (’47 i ’68), Juanfran (’51).
Składy:
Real B: Diego Lopez; Arbeloa, Corrales, Paredes, Mejia; Jotha, Juanfran, Trashorras, Toni (61. Chupe); Soldado (68. Jurado), Riki (53. Robles)
Nastic: Felip; Alfonso (88. Medina), Vaqueriza, Luis Lopez, Marco; Serrano, Buades, Codina; Pinilla (88. Suquia), Jonathan, Manolo (49. Diego Torres).
Mecz sędziował Ceballos Silva. Arbiter ukarał żółtymi kartkami Manolo (Gimnastic), Jothę, Corralesa i Mejię (Real).

Oto, jak wygląda sytuacja w pozostałych grupach po 3 kolejkach baraży o awans do Segunda Division. Grupa A: Lleida 7 pkt, Cultural Leonesa 4, Pajaras Playa i Celta B po2. Grupa B: Pontevedra i Mirandes po 5, Lorca 4, Badajoz 1. Grupa C: Racing Ferrol 6, Castellon 4, Atletico Madryt B 3, Sevilla B 2.