Real Madryt C zakończył sezon

Świetny wynik trzeciego zespołu

Real Madryt C przegrał na zakończenie sezonu z zespołem Sestao River 1:3. Baskowie zostali dzięki temu mistrzami 2. grupy Segunda División B. Królewscy natomiast zajęli ostatecznie 9. miejsce z dorobkiem 56 punktów. To jest drugi wynik trzeciego zespołu Realu Madryt w historii (w poprzednim sezonie udało się uzbierać 57 oczek). W starciu z Sestao River Blancos byli bezradni. W pierwszej połowie stracili jedną bramkę, a w drugiej – kolejne dwie. Na domiar złego w 84. minucie z boiska wyleciał Dani Suárez. Jednak chwilę później Daniel Ramírez zdołał strzelić honorowego gola.

Pełną tabelę Segunda División B można zobaczyć tutaj.

Awans do play-offów dla mistrzów grup: Sestao River.
Awans do play-offów o awans: Leganés, Toledo, Las Palmas Atlético.
Baraż o utrzymanie: Atlético Madryt B.
Spadek: Laudio, Puerta Bonita, Peńa Sport, Sarińena.

Królem strzelców został Jito z zespołu Sestao River z dorobkiem 25 trafień. Najlepszy zawodnik Realu Madryt C zajął drugie miejsce z 16 golami. Najlepszym bramkarzem z kolei został Dani Barrio z Leganés, który tracił średnio 0,71 bramki na mecz. Golkiper Królewskich, Alfonso Herrero, zajął ósmą pozycję z wynikiem 1,31.