Oceny zawodników po meczu z Valencią

Jak grali nasi?

Real Madryt zremisował w meczu 36. kolejki Primera División z Valencią 2:2. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, groguet, Klatus, Leszczu i Piwwwko. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6.

Diego López
Zaliczył dwie bardzo dobre interwencje, najpierw broniąc strzał Parejo z bardzo bliskiej odległości, a później powstrzymał Feghouliego. Przy pierwszym golu zupełnie zmylony przez Varane'a i Marcelo, przy drugim także bez szans.
Daniel Carvajal
Dani nie bał się ofensywnych wejść, ale tym razem nie wnosiły one tak dużo pożytku. W defensywie miał momentami szalenie trudne zadanie – nierzadko musiał zajmować się dwoma przeciwnikami jednocześnie, co musiało przynieść takie sytuacje jak strzał głową Parejo z 16. minuty. Poza tym tradycyjnie wyglądał na zawodnika, który zostawił na boisku całe serce. Jemu na pewno nie brakowało w niedzielę odpowiedniego nastawienia.
Raphaël Varane
Francuz nie przypominał zawodnika, który zachwycał Europę jeszcze rok temu. Popełnił błąd przy pierwszym golu i ogólnie nie sprawiał wrażenia piłkarza pewnego swoich umiejętności. Pokazał, że Carlo Ancelotti nie myli się, stawiając w najważniejszych meczach na parę Ramos-Pepe.
Sergio Ramos
Ależ forma strzelecka Ramosa! Trzeci mecz z rzędu i czwarty gol wicekapitana Królewskich. Niestety po bramce zaspał nieco przy Feghoulim, który zaliczył asystę przy drugim trafieniu dla Valencii. Mimo wszystko to właśnie Sergio był najpewniejszym punktem w defensywie Realu Madryt.
Marcelo
Bardzo słaby mecz Brazylijczyka, jeden z najsłabszych indywidualnych w tym sezonie. Z minuty na minutę grał coraz gorzej. Nie był pożyteczny ani w ataku, ani w obronie. Nawet bardziej dosadnie niż Varane pokazał, że to nie on powinien być pierwszym wyborem Ancelottiego na najważniejsze mecze sezonu.
Xabi Alonso
Nie oczekiwaliśmy od Xabiego spektakularnej gry i nie byliśmy zaskoczeni. Bask zagrał na swoim średnim poziomie, bez fajerwerków i bez większych błędów. W pewnym momencie wyglądał na mocno zagubionego, gdy w środku pola nie było ani Modricia, ani Illarry, ani Casemiro. Na pewno stać go na więcej.
Asier Illarramendi
Kolejny słaby mecz Baska. Kilka zupełnie niepotrzebnych i prostych strat. Jak najszybciej musi wziąć się w garść, jeśli marzy o występie w Lizbonie. Najsłabszy piłkarz Realu Madryt w pierwszej części gry, kolejna zmiana w przerwie meczu… Madridistas mają powody, by obawiać się o grę linii środkowej w finale Ligi Mistrzów.
Isco
Andaluzyjczyk nauczył się walczyć o każdą piłkę, także w defensywie, ale tym razem za mało było skutecznej gry do przodu. Miewał zbyt długie przestoje i nie radził sobie ze zwartą defensywą Valencii.
Gareth Bale
Rozpoczął mecz od kilku świetnych podań kluczowych. To on zagrywał do Ronaldo w 3. minucie i dwa razy wystawiał niezłe piłki do Benzemy. Później było już jednak tylko gorzej. Trochę rajdów, sporo wrzutek, ale to było za mało, by przesądzić o wyniku meczu. Walijczyk nie rozegrał słabych zawodów, ale po niezłym początku bardzo szybko przygasł.
Cristiano Ronaldo
Portugalczyk to jedyny piłkarz, który może zaliczyć asystę i strzelić bramkę dającą punkt w doliczonym czasie gry, a jego występ i tak trudno określić jako udany. Cris dwoił się i troił, próbował wszystkiego – lewą nogą, prawą nogą, głową, z rzutu wolnego, ale Diego Alves był w niedzielę niemal bezbłędny. Portugalczyk dał Realowi Madryt bardzo ważny punkt, ale gdyby był skuteczniejszy, o remontadzie w ostatnich minutach byśmy nie mówili ani słowa.
Karim Benzema
Karim długimi momentami sprawiał wrażenie nieobecnego i nie stwarzał wielkiego zagrożenia pod bramką gości. Kiedy już dochodził do okazji strzeleckich, zawodził. Do pewnego momentu wyglądał nieźle, ale w polu karnym było po prostu słabo.