/ własne, ACB.com

Rudy nie dał szans Saragossie

Koszykarze z kolejnym zwycięstwem (92:79)

Królewscy nie zamierzają oddać pozycji lidera Ligi Endesa. Choć rywalizacja z CAI Saragossa zakończyła się trzynastoma punktami przewagi madryckiego zespołu (92:79), przez trzydzieści minut gry była niesamowicie zacięta. Kluczową rolę w sukcesie odegrał Rudy Fernández, autor trzydziestu punktów.

Gospodarze nie rozpoczęli tego pojedynku pomyślnie. Stratami, słabym kryciem i niską skutecznością w rzutach z gry ułatwili rywalom objęcie prowadzenia, a nawet wygranie pierwszej kwarty (14:17). Koszykówkę na poziomie prezentował jedynie Rodolfo Fernández, aktywny we wszystkich elementach gry i odpowiadający za połowę punktów zdobytych przez drużynę.

CAI Saragossa wyprzedziła rywali nawet o osiem punktów (14:22), na co ci odpowiedzieli aż czterema trójkami – dwoma autorstwa Sergio Rodrígueza oraz po jednej Daniego Díeza i Jaycee'ego Carrolla. Celne rzuty z dystansu zupełnie odmieniły atmosferę na boisku, lecz nie pozbawiły gości bojowego nastawienia. Nieustannie zabiegali oni o to, aby rywalizacja była jak najbardziej zacięta (39:40).

Sytuacja nie ulegała zmianie. Przyjezdni potrafili zatrzymać ofensywę przeciwników i nie pozwolić im na szybką grę, a jednocześnie zadbali o własny dorobek punktowy. Dopiero na przełomie trzeciej i czwartej kwarty miejscowi zaczęli grać pewniej. Wypracowali aż dwanaście punktów przewagi (72:60) i z dużym spokojem oczekiwali końcowej syreny. Rezygnacja ze strony rywala pozwoliła na kilka efektownych akcji, nagradzających cierpliwość kibiców zgromadzonych w Palacio de los Deportes.

Kapitalny występ zaliczył Rudy Fernández. Podrywał kolegów do walki, trafiał w najważniejszych momentach spotkania, nie zezwalając graczom CAI Saragossa na zbyt dużą przewagę. Wspomógł zespół 30 punktami, 7 zbiórkami, 5 asystami i przechwytem. Nie stracił ani jednej piłki.

92 – Real Madryt (14+25+28+25): Llull (13), Fernández (30), Darden (8), Mirotić (6), Bourousis (2) – Martín (-), Reyes (8), Díez (3), Rodríguez (9), Carroll (3), Slaughter (2), Mejri (8).

79 – CAI Saragossa (17+23+20+19): Roll (2), Llompart (4), Sanikidze (11), Tomàs (13), Norel (3) – Jones (14), Stefansson (11), Rudez (6), Tabu (14), Fontet (1).