/ soccerway.com

Raúl też walczy o puchar Ligi Mistrzów

Powrót po kolejnej kontuzji i awans do 1/8

Wtorkowy mecz Al Sadd z Al Ahli (22.04.), ostatni dla Katarczyków w fazie grupowej Azjatyckiej Ligi Mistrzów, był meczem o wszystko. Drużyna, na której czele stoi kapitan Raúl González Blanco, o wyjście z Grupy D walczyła z Al Hilal Riyadh (Arabia Saudyjska), Sepahan (Iran) oraz Al Ahli (Zjednoczone Emiraty Arabskie) – i jeszcze we wtorek zajmowała w niej ostatnie miejsce (5 punktów).

Aby awansować do fazy pucharowej, konieczne było zwycięstwo nad Al Ahli – klubem z Dubaju, któremu Al Sadd uległo półtora miesiąca temu w pierwszym meczu na wyjeździe 1:2.

W rewanżu, po zaciętej walce oraz zdobyciu decydującej bramki na 2:1 w 79. minucie, to Al Sadd dopisało do swojego konta niezbędne trzy punkty i to Katarczycy, a nie bezpośredni rywal do awansu, Al Ahli, awansowali do 1/8 AFC Champions League. Końcowy układ Grupy D po sześciu meczach wyglądał następująco:

1. Al Hilal 9
2. Al Sadd 8
3. Al Ahli 7
4. Sepahan 7

We wtorkowym meczu na Jassim Bin Hamad Stadium do gry powrócił Raúl, który od 19 marca zmagał się z trzecią już w tym sezonie kontuzją. Kapitan wszedł na boisko w 56’ minucie i jest w pełni gotowy na mecze 1/8 finału, w których 7 i 14 maja Al Sadd zmierzy się z irańskim Foolad FC.