Oceny zawodników po meczu z Rayo

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał w meczu 31. kolejki Rayo Vallecano 5:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, damikor, Klatus, Leszczu, Mateo, Ronpiol i Zuza. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6.

Diego López
Po dwóch niezbyt szczęśliwych meczach dla Diego nadeszło spotkanie u siebie i bramkarz wreszcie mógł odetchnąć. Obrońcy spisywali się poprawnie, sam golkiper nie miał wiele roboty i dobrze wywiązał się ze wszystkich swoich obowiązków.
Daniel Carvajal
Wreszcie boczny obrońca Królewskich doczekał się premierowego trafienia w barwach pierwszej drużyny Realu Madryt. Poza tym nie miał wiele pracy w defensywie, a z przodu wyróżnił się kilkoma udanymi zagraniami. Szału może nie było i miewał lepsze występy. Jego dośrodkowania na pewno nie są jeszcze perfekcyjne.
Pepe
Stoper Królewskich zaliczył co najmniej dobry występ. Zawodnicy Rayo właściwie nie stworzyli żadnego zagrożenia pod bramką Diego Lópeza a sam Pepe miał w tym spory udział, wiele razy przerywając akcje gości.
Sergio Ramos
Drugi środkowy obrońca Królewskich nie zaliczył słabego meczu, chociaż można mu zarzucić kilka rzeczy. Przede wszystkim na początku drugiej połowy bardzo nierozsądnie zaatakował wysoko uniesioną nogą, co mogło skończyć się kolejną niepotrzebną kartką. Często próbował podłączać się do ataku, ale nie przynosiło to większego skutku. Podszedł też do rzutu wolnego, chociaż mimo niecelnego uderzenia, było nie najgorzej.
Fábio Coentrão
Portugalczyk zagrał fantastycznie w defensywie i właściwie ani razu nie pozwolił przeciwnikowi na przejście. Wydaje się, że jest gotowy, by zastąpić niepewnego w obronie Marcelo na najważniejsze mecze sezonu. Z przodu może bez szału, ale na pewno nie było tragedii.
Asier Illarramendi
Młody Bask znów wyszedł w pierwszej jedenastce Królewskich i znowu grał w kratkę. W obronie radził sobie co najmniej solidnie. Kiedy jednak miał piłkę na połowie rywala, zdecydowanie zbyt wiele jego podań do przodu kończyło się stratą.
Xabi Alonso
Niezły mecz Xabiego, zwłaszcza biorąc pod uwagę dwa poprzednie występy środkowego pomocnika. Wydaje się, że przed kluczowymi starciami mógłby trochę odpocząć, ale Ancelotti uznał, że Alonso jest gotowy, by rozegrać 90 minut 4 dni przed meczem z Borussią.
Ángel Di María
Nie był może tak aktywny jak w meczu z Barceloną, ale wykonał swoją pracę. Niezły w odbiorze piłki, pięknie wypatrzył też Bale'a przy bramce na 3:0. Solidne zawody Argentyńczyka.
Gareth Bale
Jego pierwsza sytuacja na pewno nie wskazywała na to, że mógłby dostać za ten mecz gwiazdkę. W fantastycznej okazji Walijczyk po prostu zarył w ziemię i gdyby skończył mecz z zerowym dorobkiem, można by mówić o kompromitacji. Skrzydłowy zrehabilitował się jednak najlepiej jak mógł – strzelił dwa gole, z czego jeden wyjątkowej urody.
Karim Benzema
Zmarnował świetną okazję po podaniu Di Maríi przy wyniku 1:0. Przez cały mecz był dość niewidoczny, a kiedy dostawał już piłkę, często był niedokładny. Miał trochę udziału przy trzecim trafieniu dla Królewskich, ale ogólnie nie zaliczy tego spotkania do udanych.
Cristiano Ronaldo
Po świetnej akcji i właśnie uderzeniu Portugalczyka Real Madryt mógł spokojnie kontrolować mecz. Zaliczył też asystę przy bramce na 2:0 i miał spory udział przy kolejnej. Na pewno mógł lepiej spisać się w sytuacji, kiedy Królewscy wyszli we trzech na bramkarza, ale cieszy to, że mimo urazu kolana zagrał kolejny bardzo dobry mecz.
Isco
Miał pół godziny na pokazanie się publice na Bernabéu, która tak mocno wspierała go na początku sezonu. Niewiele z tego wyszło, chociaż trzeba przyznać, że znowu wszedł, kiedy wynik był już właściwie rozstrzygnięty. Trudno mieć do niego pretensje, ale błysku, mimo asysty, znowu zabrakło.
Casemiro
Podobnie jak Isco wszedł na boisko, kiedy wynik był już jasny. Nie miał wiele do roboty i trudno go za coś zganić czy pochwalić. Po prostu zaliczył kolejne minuty.