Juvenil A w półfinale UEFA Youth League!

PSG 0:1 Real Madryt

O godzinie 18:00 na Stade Sébastien Charléty w Paryżu rozpoczęło się spotkanie Juvenilu A z PSG. W podstawowej jedenastce znów znalazł się Enzo Zidane, ale tym razem opaskę kapitańską założył Ismael Cerro. Warto dodać, że na trybunach pojawili się Zinedine Zidane, a także Laurent Blanc. Od początku meczu lepsze wrażenie sprawiali gospodarze. Co chwilę stwarzali sobie dobre sytuacje, natomiast Blancos mieli z tym spore problemy, chociaż swoje szanse zmarnowali Javi Muńoz i Ismael. Tuż przed gwizdkiem na przerwę Coman, po świetnej akcji, trafił w słupek.

W 56. minucie Coman pędził z piłką w kierunku bramki Caby, ale Héctor powalił go na murawę. Sędzia nie miał wątpliwości i pokazał defensorowi Realu Madryt czerwoną kartkę. Ramis szybko zareagował i wpuścił na boisko obrońcę – Sáeza, zamiast ofensywnego zawodnika – Ismaela. Paryżanie zdecydowanie przeważali, ale Blancos od czasu do czasu wychodzili z kontratakiem. Po jednym z nich udało się wywalczyć rzut rożny. Piłkę w pole karne dośrodkował Agoney, a tam najwyżej wyskoczył Jaime i wpakował ją do siatki. Po drodze futbolówka odbiła się jeszcze od obrońcy gospodarzy, co zupełnie zmyliło Maignana. PSG było bliskie wyrównania w 90. minucie, ale Caba świetnie interweniował po strzale Comana.

Królewscy awansowali do turnieju finałowego, który odbędzie się w Nyonie. Tam zostaną rozegrane półfinały i finał. Dzisiaj Blancos mieli sporo szczęścia i mądrze potrafili się bronić, szczególnie grając w osłabieniu. Paryżanie stworzyli sobie mnóstwo okazji, groźny był szczególnie Coman, z którym Królewscy mieli ogromne problemy. Na szczęście ostatecznie udało się zachować czyste konto i awansować po trafieniu Jaime.

PSG – Real Madryt 0:1 (0:0)
0:1 Jaime Sánchez 72’ (asysta: Agoney González)

PSG: Mike Maignan, Stéphane Lambese (Jordan Diakiese 92’), Franck Bambock, Presnel Kimpembe, Souleyman Doumbia, Roli Pereira De Sa, Michaël Herve (Salif Sanogo 77’), Kingsley Coman, Hervin Ongenda (Bryan Labissiere 81’), Mickaël Latour, Yakou Meïté.

Real Madryt: Caba, Fran Rodríguez, Jaime Sánchez, Héctor Martínez ( 56’), Mario Hermoso, Javi Muńoz (Aleix Febas 69’), Marcos Llorente, Álvaro Jiménez, Enzo Zidane (Agoney González 60’), Ismael Cerro (Iván Sáez 57’), Marcos Legaz.