Isco i Morata strzelają, La Rojita wygrywa jak zawsze

Świetna passa kadry do lat 21

Reprezentacja Hiszpanii do lat 21 pokonała wczoraj rówieśników z Niemiec 2:0. W Palencii La Furia Rojita dominowała przez całe spotkanie, skutecznie wybijając rywalom z głowy jakiekolwiek chęci na zwycięstwo. W pierwszym składzie podopiecznych Julena Lopeteguiego wyszło aż pięciu zawodników Królewskich – Pacheco, Carvajal, Morata, Isco i Jesé. Ten ostatni, tak jak bramkarz Castilli rozegrali po 45 minut. W przerwie na murawie pojawił się za to Derik Osede, dla którego był to debiut w tej kategorii wiekowej. Wcześniej stoper Castilli reprezentował Hiszpanię w barwach kadry U-19, z którą zdobył mistrzostwo Europy w 2012 roku.

Na pierwszego gola Hiszpanie musieli czekać aż do 51. minuty. Wtedy błąd popełnił bramkarz gości, na co dzień występujący w Bayerze Leverkusen, Bernd Leno, a strzałem zza pola karnego na pustą bramkę popisał się Morata. Nie upłynęło nawet 120 sekund, a sprawę w swoje ręce wziął inny madridista, Isco i ładnym strzałem pokonał Niemca po raz drugi. Do końca meczu wynik się nie zmienił i dzięki bramkom zawodników Realu Madryt Hiszpanie przedłużyli passę zwycięskich meczów do 14.

Hiszpańskie media rozpisują się także o świetnej formie reprezentacyjnej Moraty, który w 11 meczach w kadrze U-21 strzelił 13 bramek. Wczoraj jego dorobek mógł być znacznie lepszy, ale aż trzy razy napastnik Królewskich trafiał w słupek.

Hiszpania – Niemcy 2:0 (0:0)
1:0 Morata 51'
2:0 Isco 53'

Hiszpania: Pacheco (Kepa 46´), Carvajal, Alberto Moreno (Bernat 22´), Jordi Amat, Sergi Gómez (Derik Osede 46´), Rubén Pardo (Denis Suárez 78´), Muniain (Sarabia 58´), Sergi Roberto (Saúl Ńíguez 46´), Morata, Isco, Jesé (Deulofeu 46´)

Niemcy: Leno, Korb (Durm 46´), Ruediger, Knoche, Plattenhardt (Schulz 46´), Volland (Hofmann 46´), Geis, Can (Leitner 34´), Bittencourt, Hofmann y Younes (Malli 65´).