Niesamowity gol Febasa zapewnia Juvenilowi awans!

Juvenil A 2:1 Napoli

O godzinie 18:00 na Estadio Alfredo Di Stéfano rozpoczęło się spotkanie 1/8 finału UEFA Youth League. Opaskę kapitańską w drużynie gospodarzy założył Enzo Zidane, a w drużynie Napoli mieliśmy polski akcent, bowiem w obronie wystąpił Igor Łasicki. Juvenil A dosyć szybko przełamał defensywę gości, a piłkę do siatki wpakował Javi Muńoz. Blancos cały czas przeważali, ale brakowało skuteczności pod bramką rywali. W 37. minucie Igor przypadkowo uderzył Cristiana Cedrésa w twarz, przez co konieczna była zmiana. Tuż przed końcem pierwszej połowy Álvaro Jiménez odebrał piłkę obrońcy Napoli i wyłożył piłkę Enzo, ale Francuz zmarnował tę znakomitą okazję. Juvenil A całkowicie dominował podczas pierwszych 45 minut. Wystarczy napisać, że Blancos oddali 12 strzałów, podczas gdy Napoli ani jednego.

W drugiej części przewaga Królewskich nie była już tak wyraźna. Żadna z drużyn nie potrafiła się zbliżyć do pola karnego gości. W 70. minucie Napoli wywalczyło rzut rożny, po którym Igor Łasicki wpakował piłkę do siatki. Gdy już wydawało się, że o awansie do ćwierćfinału zdecyduje seria rzutów karnych, Agoney wywalczył rzut rożny. Jaime uderzył, ale obrońca Napoli wybił piłkę z linii bramkowej. Futbolówka wyszła poza pole karne, a tam już czekał Aleix Febas. Pomocnik niesamowicie uderzył, nie dając szans golkiperowi Napoli. Tę bramkę można zobaczyć tutaj.

Znakomity strzał z ostatnich sekund dał Królewskim awans do ćwierćfinału UEFA Youth League. Tam już czeka na nich zespół PSG, który pokonał CSKA również 2:1. Starcie z Francuzami zostanie rozegrane w Paryżu, gdyż tak zdecydowało grudniowe losowanie.

Real Madryt – Napoli 2:1 (1:0)
1:0 Javi Muńoz 15’ (asysta: Enzo Zidane)
1:1 Igor Łasicki 70’(asysta: Luca Palmiero)
2:1 Aleix Febas 94’

Real Madryt: Caba, Fran Rodríguez, Jaime Sánchez, Héctor Martínez, Mario Hermoso, Marcos Llorente, Javi Muńoz, Álvaro Jiménez (Ismael Cerro 80’), Enzo Zidane (Aleix Febas 69’), Cristian Cedrés (Agoney González 40’), Juanjo Narváez.

Napoli: Umberto Scalese, Vincenzo Guardiglio, Igor Łaskicki (Gianluigi Mangiapia 84’), Sebastiano Luperto, Michele Girardi, Luca Palmiero, Mario Prezioso, Gennaro Tutino, Felice Gaetano (Antonio Romano 57’), Gianluca D’Auria (Armando Anastasio 46’), Gerardo Rubino.