Oceny zawodników po meczu z Atlético

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał w rewanżowym meczu Pucharu Króla Atlético 2:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, BS, damikor, Klatus, Ksabi, Leszczu, Mateo i Serpico. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6.

Iker Casillas
Kapitan Królewskich nie miał wiele pracy w tym spotkaniu, ale solidnie wywiązał się ze swoich obowiązków, zwłaszcza przy strzale Sosy z drugiej połowy, kiedy sparował piłkę na rzut rożny.
Daniel Carvajal
Carvajal tym razem wyszedł w pierwszej jedenastce w Pucharze Króla i nie zawiódł. Nie grał aż tak ofensywnie jak w większości meczów ligowych, nadrobił za to solidną postawą w obronie.
Raphaël Varane
Na początku w poczynaniach młodego Francuza można było zauważyć brak pewności, ale w odbiorze radził sobie bez zarzutu. Im dłużej trwał mecz, tym pewniej Raphaël wyglądał.
Sergio Ramos
Wicekapitan zespołu od kilku dobrych tygodni gra na wysokim poziomie. Miał dość spokojny mecz i raczej nie popełniał błędów. Ani razu nie faulował i skończył mecz bez żółtej kartki, co było ważne w kontekście finału rozgrywek.
Álvaro Arbeloa
Arbeloa znów zagrał na lewej obronie i zaskakiwał dość częstymi wypadami na połowę rywala. Tam jednak nie imponował. Miał okazję na strzelenie bramki, ale za długo czekał na oddanie strzału, do tego dostał dość głupią kartkę przy pewnym wyniku.
Xabi Alonso
Spokojny mecz Baska. W defensywie bez zarzutu, z przodu z kolei błyszczał głównie przy dobrze bitych stałych fragmentach gry, po których piłka zwykle trafiała do zawodników w białych koszulkach. Mimo wszystko mecz na niezbyt wysokiej intensywności, także dla Xabiego.
Asier Illarramendi
Illarra tradycyjnie miał więcej odbiorów niż strat i solidnie pracował w obronie. Kiedy ma piłkę, wciąż można odnieść wrażenie, że brakuje mu odwagi na bardziej ryzykowne podania do przodu czy podłączenie się do akcji.
Luka Modrić
Tym razem Chorwat miał za sobą dwójkę defensywnych pomocników i trudno powiedzieć, czy to mu pomogło. Zagrał po prostu na swoim poziomie. Nie musiał wysilać się tak jak podczas poprzednich meczów i wreszcie mógł nieco odpocząć, schodząc ponad dwadzieścia minut przed końcem meczu.
Gareth Bale
Walijczyk błysnął w piętnastej minucie, odważnie wbiegając w pole karne, kiedy sfaulował go obrońca rywala. Poza tym Gareth znikał na zbyt długie momenty i mimo wszystko nie zaliczy tego meczu do szczególnie udanych.
Isco
Wiele strat, ale nieco częściej niż ostatnio szukał podaniem lepiej ustawionych kolegów. Wciąż zbyt często widzi wyłącznie piłkę, swoje nogi i przeciwnika, ale i jego drybling funkcjonował nieco lepiej niż w poprzednich meczach. Mimo wszystko samotnej gry wciąż jest za dużo.
Cristiano Ronaldo
Od samego początku meczu było widać, że Ronaldo po prostu tęsknił za grą o stawkę. Kilkukrotnie próbował dryblingu i stwarzał sporo zagrożenia. Wywalczył rzut karny i strzelił z jedenastu metrów obie bramki, które w niewiele ponad kwadrans pozwoliły na spokojne zapewnienie sobie awansu.
Nacho
Wychowanek Królewskich źle wszedł w mecz. 18 sekund po wejściu zaliczył głupią stratę, a po kilku kolejnych minutach rywale w nim upatrzyli najsłabsze ogniwo defensywy. Na szczęście z minuty na minutę grał jednak coraz lepiej i nie popełnił żadnego większego błędu.