S04 Raport: Passa Schalke trwa

Jak radzi sobie najbliższy rywal w Lidze Mistrzów?

Po dwóch tygodniach przerwy powracamy z raportem tego, co dzieje się w Gelsenkirchen. Schalke wygrało kolejne dwa mecze i kolekcjonuje punkty w Bundeslidze.

Na początek miesiąca Schalke pokonało VfL Wolfsburg 2:1. Zespół Jensa Kellera znów musial radzić sobie bez między innymi znakomitego Juliana Draxlera czy Dennisa Aogo. Tym razem z powodu kartek nie mógł też zagrać Atsuto Uchida. Obowiązki ofensywne w drużynie przejął więc Kevin-Prince Boateng. W dziewiątej minucie Ghańczyk zaliczył asystę przy kuriozalnym trafieniu Felipe Santany, a dziesięć minut przed końcem starcia sam wykończył składną akcję Górali. Na Veltins-Arena obie drużyny stworzyły niezłe widowisko, chociaż niewątpliwie gospodarze otrzymali handicap w postaci czerwonej kartki dla Daniela Caligiuriego w 50. minucie meczu. Z dobrej strony pokazał się też Ralf Fährmann, który w 35. minucie popisał się fenomenalną interwencją po strzale Luiza Gustavo.

Skład Schalke 04 w meczu z Wolfsburgiem:
Ralf Fährmann; Benedikt Höwedes, Felipe Santana, Joël Matip, Sead Kolašinac (84' Tim Hoogland); Roman Neustädter, Kevin-Prince Boateng (87' Kaan Ayhan); Jefferson Farfán, Max Meyer, Chinedu Obasi (60' Leon Goretzka); Klaas-Jan Huntelaar.

Bramki z meczu

Przed kolejnym ligowym meczem Die Knappen chcieli kontynuować dobrą passę i trudno o łatwiejszego przeciwnika – chociaż Hannover kilka razy potrafił zaskakiwać lepszych na papierze rywali, to na wyjazdach mieli fatalną passę – osiem porażek w dziewięciu ostatnich występach. Schalke zupełnie zdominowało rywali, chociaż strzeliło pierwszą bramkę dopiero w 39. minucie. Wspaniałą akcję lewą stroną przeprowadził Sead Kolašinac i obsłużył Jeffersona Farfána świetnym podaniem. Peruwiańczyk musiał to wykorzystać. Zespół z Zagłębia Ruhry poszedł za ciosem. Pięć minut później błysnął drugi boczny obrońca, Atsuto Uchida. Japończyk, podobnie jak kilka akcji wcześniej Bośniak, dograł piłkę po ziemi, a tym razem akcję strzałem zakończył Max Meyer. Do przerwy było już wiadomo, że goście nie mają szans na zwycięstwo.

Skład Schalke 04 w meczu z Hannoverem:
Ralf Fährmann; Atsuto Uchida, Felipe Santana, Joël Matip, Sead Kolašinac; Roman Neustädter (32' Kaan Ayhan), Kevin-Prince Boateng; Jefferson Farfán, Max Meyer, Chinedu Obasi (84' Leon Goretzka); Klaas-Jan Huntelaar (80' Ádám Szalai).

Tuż po zwycięskim meczu Schalke ogłosiło, że kontrakt z klubem podpisze Dennis Aogo, który był wypożyczony do Górali z zespołu Hamburger SV. Lewy obrońca wciąż pozostaje jednak poza grą, ponieważ w czasie treningu pod koniec listopada zerwał więzadła krzyżowe w kolanie.

Po meczu z Hannoverem Jens Keller miał pełne prawo do zadowolenia. „Zagraliśmy niemal perfekcyjną pierwszą połowę. Dominowaliśmy, nie pozwoliliśmy rywalowi na wejście w mecz. Taktycznie zrobliśmy dokładnie to co było do zrobienia”.

Złą informacją są z kolei kolejne kontuzje zawodników Schalke. Przez kilka najbliższych tygodni w barwach Górali na pewno nie wystąpią Benedikt Höwedes i Atsuto Uchida. Obaj zawodnicy mają urazy mięśni prawego uda. Niemal na pewno nie zdążą się wykurować na pierwsze spotkanie z Realem Madryt, które odbędzie się już za nieco ponad dwa tygodnie.

Coraz większą rolę w zespole Die Knappen odgrywają wychowankowie. Pod nieobecność Juliana Draxlera coraz bardziej imponuje Max Meyer, który w wieku 13 lat przybył do Gelsenkirchen z MSV Duisburg i wreszcie może liczyć na prawdziwą szansę. Poza nim produktami akademii piłkarskiej pod patronatem zespołu są Ralf Fährmann (bramkarz, 25 lat), Joël Matip (pomocnik, 22 lata), Kaan Ayhan (obrońca, 19 lat) i Sead Kolašinac (obrońca, 20 lat). W tym tygodniu przed młodzieżą najtrudniejsze zadanie w tym roku i dobre przetarcie przed spotkaniem z Królewskimi – zespół Jensa Kellera uda się na BayArena, gdzie zmierzy się z wiceliderem tabeli, Bayerem Leverkusen.