/ soccerway.com, al-saddclub.com

Raúl wraca po kontuzji

Miesiąc przerwy byłego kapitana

Po ponad miesiącu przerwy w grze do składu Al Sadd wrócił Raúl González Blanco. Były kapitan Królewskich 21 grudnia doznał kontuzji w trakcie rozgrzewki przed spotkaniem Stars Cup, przeciw drużynie Al Rayyan.

Podczas nieobecności Hiszpana, który obecnie rozgrywa swój drugi sezon w lidze katarskiej, Al Sadd odnotowało dwa remisy oraz dwie porażki.

Raúl powrócił do składu mistrza Kataru we wtorek, 28 stycznia, w spotkaniu ligowym przeciw Umm Salal. Mecz rozpoczął na ławce, a na boisku pojawił się w 57. minucie przy wyniku 1-1. Wejście Hiszpana niewiele pomogło – Al Sadd przegrało przed własną publicznością 1-2 i odnotowało piąty mecz z kolei bez kompletu punktów.

Obecnie Al Sadd zajmuje w lidze 4. miejsce i z jednym zaległym spotkaniem traci do lidera 10 punktów. Do końca potyczek ligowych Qatar Stars League pozostały Raulowi trzy kolejki. Ostatni mecz rozegrany zostanie 14 lutego, po czym wznowione zostaną mecze grupowe azjatyckiej Ligi Mistrzów (26 luty br.).