Wyszarpane zwycięstwo, status quo zachowany

Real Madryt – Celta Vigo 3:0

Po trudnym i wymagającym meczu 18. kolejki Primera División Real Madryt pokonał Celtę Vigo u siebie 3:0. Bramki dla Królewskich strzelali Karim Benzema i Cristiano Ronaldo (dwie), a asysty przy tych trafieniach zaliczyli Dani Carvajal i rezerwowi – Jesé i Gareth Bale. Jednym z najlepszych zawodników dzisiejszego spotkania był jednak aktywny i w obronie, i w ataku Luka Modrić.

Przed meczem wydawało się, że dla Królewskich powinien być to zaledwie spacerek. Jedenastu piłkarzy zagra ze swoimi dużo słabszymi odpowiednikami, by ci z bagażem kilku bramek wrócili do Galicji. Nic z tego. Celta Vigo postawiła trudne warunki, umiejętnie broniła i atakowała większą liczbą zawodników, a w piątej minucie powinna nawet wyjść na prowadzenie – Królewskich w świetnym stylu uratował Diego López, który obronił strzał w sytuacji jeden na jednego. Real Madryt grał nieźle, ale tylko do pewnego momentu. Znów brakowało ostatniego podania, a więc i naprawdę dobrych sytuacji podbramkowych. Próbował jeden z najlepszych na boisku Luka Modrić, ale jego strzał zza pola karnego minimalnie przeszedł nad poprzeczką bramki Yoela Rodrígueza.

Swoje trzy grosze dołożył sędzia, który podjął kilka kontrowersyjnych decyzji – na szczęście żadna z nich nie wpłynęła istotnie na przebieg i rezultat spotkania. Druga połowa przyniosła jedną, bardzo nieoczekiwaną zmianę – z boiska zszedł Xabi Alonso, a za niego na murawie zameldował się Asier Illarramendi. Gra jednak wciąż wyglądała podobnie. Królewscy utrzymywali się przy piłce, ale nie potrafili tego wykorzystać. Carlo Ancelotti wreszcie zdecydował się na nieuniknione – na ławkę rezerwowych powędrowali słabi Ángel Di María i Isco, których zmienili Jesé i Gareth Bale. Dwójka skrzydłowych szybko dała się we znaki obronie Celty. Real Madryt zaczął grać nieco ofensywniej, co zaowocowało asystą wychowanka Królewskich przy trafieniu Karima Benzemy. Przy wyniku 1:0 i ponad 20 minutami do końca spotkania znów można by przypuszczać, że powinno być już dużo, dużo łatwiej. Ponownie – nic z tego.

Po kolejnych kilku minutach Diego López znów mógł z wielkim zaskoczeniem patrzeć na swoich obrońców, którzy po raz drugi pozwolili Charlesowi na znalezienie się oko w oko z golkiperem. Tym razem Brazylijczyk strzelił obok bramki, a Real zrewanżował się… drugą bramką. Tym razem rozgrywający bardzo dobry mecz Dani Carvajal dograł piłkę w pole karne, a tam Cristiano zamykał akcję i wpisał się na listę strzelców, wyrównując tym samym wynik Diego Costy z Atlético. To dla Portugalczyka wciąż było za mało. W 91. minucie strzelił kolejnego gola, ale asystent Álvareza Izquierdo dopatrzył się spalonego i bramki nie uznał. Crack w następnej akcji ponownie trafił do siatki i tym razem nie było wątpliwości – asysta Bale'a, gol Cristiano, 20. gol w sezonie ligowym, 400. gol w karierze. Cristiano Ronaldo znów był królem polowania, chociaż przez ponad 80 minut absolutnie żadne znaki na niebie i ziemi na to nie wskazywały.

Dzisiejszy przeciwnik Realu Madryt to maksymalnie średnia półka ligowa, jednak mimo wszystko Królewscy mieli spore problemy z ekipą Luisa Enrique. Można chwalić podopiecznych Asturyjczyka, chociaż w rzeczywistości takie męczarnie nie powinny się przytrafić. Najważniejsze jednak, że Real znów jest pięć punktów za liderującą dwójką, co na pewno nie jest wynikiem nie do odrobienia.

Real Madryt – Celta Vigo 3:0 (0:0)
1:0 Karim Benzema 67' (asysta: Jesé)
2:0 Cristiano Ronaldo 82' (asysta: Dani Carvajal)
3:0 Cristiano Ronaldo 93' (asysta: Gareth Bale)

Real Madryt: Diego López; Dani Carvajal, Pepe, Sergio Ramos, Marcelo; Xabi Alonso (46' Asier Illarramendi), Luka Modrić; Ángel Di María (65' Gareth Bale), Isco (62' Jesé), Cristiano Ronaldo; Karim Benzema.
Celta Vigo: Yoel Rodríguez; Hugo Mallo, Jonny Castro, Gustavo Cabral, David Costas; Borja Oubińa, Álex López (60' Michael Krohn-Dehli), Rafinha, Fabián Orellana, Augusto Fernández (69' Nolito); Charles Dias (77' Santi Mina).