Dramatyczny mecz i porażka z Espanyolem

Infantil B przegrał w finale

Takim meczem Królewscy rozpoczynali turniej w Aronie. Po zaciętym spotkaniu pokonali w fazie grupowej Espanyol 2:1. Zawodnicy powtarzali po końcowym gwizdku, że Katalończycy mają bardzo mocną drużynę. Znalazło to potwierdzenie w późniejszej postawie Espanyolu, który doszedł aż do finału i dostał szansę na rewanż za wcześniejszą porażkę. Trzecie miejsce w turnieju zajęła Valencia, a poza podium został Juventus. Warto dodać, że finale połowa trwała 20 minut.

Pierwszą szansę na trafienie do siatki zmarnowali Katalończycy. Wspaniałą interwencją popisał się Toni, golkiper Królewskich. Espanyol prezentował się o wiele lepiej i Blancos musieli się często ratować faulami. W 11. minucie ponownie świetnie między słupkami spisał się Toni. Katalończycy nie rezygnowali i trudno wytłumaczyć to, że piłka nie zatrzepotała w siatce Realu Madryt. Jednak w końcu Espanyol dopiął swego. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Alejandro. Ten sam zawodnik w końcówce pierwszej połowy wykorzystał błąd obrony Merengues i podwyższył prowadzenie.

Tuż po zmianie stron, Real Madryt zdobył kontaktowego gola. Diego popisał się znakomitym uderzeniem z dystansu. Królewscy szukali wyrównującej bramki, lecz zbyt często starali się strzelać spoza pola karnego. Mniej aktywny niż we wcześniejszych spotkaniach był Pedro. W 38. minucie wspaniałą akcję przeprowadzili gracze Espanyolu, a Nicolás wpisał się na listę strzelców. Zaraz po wznowieniu gry Diego ruszył na bramkę Katalończyków i zdobył swoją drugą bramkę. W ostatnich sekundach Blancos byli o krok od remisu, ale zabrakło im szczęścia w wielkim zamieszaniu w polu karnym Espanyolu. Wielka radość Los Pericos i łzy smutku Królewskich. Na pocieszenie Diego Rodríguez i Sergio Arribas, razem z Kangim z Valencii zostali najlepszymi strzelcami turnieju z czterema golami na koncie. Nagrodę dla najlepszego zawodnika całego turnieju zgarnął Pedro Kasanzi.

Espanyol – Real Madryt 3:2 (2:0)
1:0 Alejandro 13’
2:0 Alejandro 19’
2:1 Diego Rodríguez 21’
3:1 Nicolás 38’
3:2 Diego Rodríguez 38’