REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2013.12.29, godz. 12:20, marthen / realmadrid.com

Laso: Obawiam się wszystkiego

– Barcelona to zespół o wysokiej jakości, ze składem liczącym czternastu zawodników. Nadal nie wiemy, kto jutro zagra. Czternastu zawodników potrafi punktować, mają dużą rotację na wszystkich pozycjach. Barcelona to drużyna groźna, prezentująca styl gry wypracowany przez lata. Jesteśmy świadomi, że jeżeli chcemy ich pokonać, musimy rozegrać dobry mecz, jak zawsze. Pojedynek będzie wypełniony rywalizacją, niezależnie od tego, że Liga składa się z trzydziestu czterech spotkań. Nadal postrzegam ich za faworyta, ze względu na ich grę. Gdy widzę Barçę, obawiam się wszystkiego. Stwierdzenie, czego dokładnie, byłoby zniewagą dla tak znakomitego składu. Koncentruję się wyłącznie na własnym zespole – powiedział Pablo Laso na sobotniej konferencji prasowej.

– Spotkanie Realu Madryt z Barceloną zawsze jest atrakcyjne. Fakt, że rozegraliśmy poprzedni mecz mniej niż czterdzieści osiem godzin wcześniej, nie powinien zaszkodzić widowisku. Obie drużyny są przyzwyczajone do takiego terminarza.

– Kłopotów z kontuzjami nie ma, a zmęczenie jest czymś normalnym po tak trudnym starciu, jak to wczorajsze. Generalnie mamy się dobrze i liczymy na wszystkich zawodników.

– Przed przygotowaniem do meczu wskazanie kluczowych elementów zawsze wydaje się łatwe, lecz później pojawiają się szczegóły, wynikające z jakości obu drużyn. Jako trener uznaję niektóre elementy gry za bardzo istotne, jak zbiórki czy skuteczność. Unikam narzucenia konkretnego stylu gry, ponieważ obowiązkiem każdego zespołu jest reakcja na problemy, pojawiające się w trakcie meczu.

– Siła drużyny leży w pracy każdego zawodnika. Mamy ludzi wyróżniających się w poszczególnych spotkaniach, ze względu na zdobyte punkty czy zbiórki, lecz bez pracy wszystkich graczy prawdopodobnie nie mielibyśmy świeżości w danych sytuacjach. Zawsze staram się uświadomić podopiecznych, że potrzebuję ich wszystkich, ponieważ terminarz stawia wysokie wymagania.

REKLAMA

Zobacz inne aktualności powiązane z gorącym tematem Koszykówka

Komentarze

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama