Oceny zawodników po meczu z Realem Valladolid

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał w meczu 15. kolejki Primera División Real Valladolid 4:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Cover, damikor, Ksabi, Leszczu, Mateo i pietraszkowaty. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6.

Diego López
Diego López znów nie miał wiele do roboty i właściwie przez 90 minut nie popełnił ani jednego błędu. Nie miał problemu ze strzałami z dystansu, poprawnie grał nogami i rządził na przedpolu.
Daniel Carvajal
Tradycyjnie ofensywnie usposobiony i zdecydowanie częściej przebywający na połowie rywala niż swojej. Wychowanek Królewskich robił trochę szumu na prawej stronie, a sędzia liniowy wręcz okradł go z asysty.
Pepe
Spokojny mecz Pepego, który rządził defensywnymi poczynaniami Królewskich. Dobrze radził sobie w odbiorze, a jedno z jego nielicznych wyjść ofensywnych mogło skończyć się doskonałą sytuacją, gdyby tylko Isco wypatrzył jego świetne ustawienie. Pepe od jakiegoś czasu gra na całkiem wysokim, równym poziomie.
Sergio Ramos
Podobnie jak Pepe, poprawny występ. Kilka razy mógł, a być może nawet powinien wpisać się na listę strzelców po stałych fragmentach gry. Wciąż jednak nie daje zapominać o słabej koncentracji w meczach z dużo słabszymi przeciwnikami – tym razem jako jeden z ostatnich zawodników w łatwej sytuacji podał wprost pod nogi jednego z napastników rywali.
Marcelo
Tak jak Carvajal aktywny w ofensywie, dobrze rozumiał się też z Di Maríą i Bale'em. Zaliczył asystę przy ostatniej bramce Walijczyka. Marcelo w formie to po prostu crack.
Xabi Alonso
Zaczął mecz w wielkim stylu i oglądaliśmy Xabiego w najlepszej dyspozycji. Przytrafiło mu się kilka strat, ale mimo wszystko był jednym z najlepszych piłkarzy Realu Madryt i nie unikał piłki. Na wielki plus liczba odbiorów – aż piętnaście.
Luka Modrić
Chorwat utworzył z Xabim Alonso bardzo udany duet w środku pola. Królewscy nie stracili kontroli nad meczem ani na chwilę i wielka w tym zasługa właśnie dwójki pomocników, którzy raz za razem starali się rozciągać defensywę Realu Valladolid.
Isco
Hiszpan z piłką wydaje się być momentami nie do zatrzymania, ale najgorsze jest to, że zbyt często sam w to wierzy. We wczorajszym meczu przeprowadził kilka naprawdę fantastycznych akcji, ale zdecydowanie zbyt często grał mało altruistycznie. Trzeba mu powtarzać, niczym Santiago Muńezowi z trylogii „Gol!”, że piłka jest szybsza od niego i dlatego warto podać ją do lepiej ustawionego kolegi.
Ángel Di María
Tym razem Fideo aktywny przez cały mecz. Tradycyjnie walczył za dwóch i w ataku, i w obronie, a do tego był naprawdę bardzo blisko pokonania Marińo już na samym początku meczu, ale piłka po cudownym strzale zatrzymała się na poprzeczce.
Gareth Bale
Głową, prawą nogą, lewą nogą – perfekcyjny hat-trick. Do tego świetna asysta przy bramce Benzemy. Decydujący niczym Cristiano i właśnie tego od Walijczyka wszyscy oczekiwali. Brawo.
Karim Benzema
Chyba już można to ogłosić – Francuz wrócił do dobrej formy. Kilka dobrych meczów z rzędu, nie tylko pod względem skuteczności. Z tego jednak rozliczamy napastników, a Karim świetnym golem głową wpisał się wczoraj na listę strzelców. Do tego tradycyjnie aktywny w rozegraniu piłki.
Álvaro Morata
Grał dość krótko i właściwie nie miał nawet szansy błysnąć. Przeprowadził jedną ciekawą akcję, w której chyba mógł zachować się lepiej, ale z pewnością nie skompromitował się wczorajszym występem.
Jesé
Drugi ofensywny wychowanek spisał się nieco lepiej niż Morata. Widać, że bardzo dobrze czuje się z piłką przy nodze, kilka razy próbując odważnych wejść między zawodników rywali. Pewnie już czeka na szansę w dwumeczu z Xàtivą w Pucharze Króla.