Pewne zwycięstwo i awans do 1/8 finału

Real Madryt 4:1 Galatasaray

Sytuacja Realu Madryt w młodzieżowej Lidze Mistrzów była dobra już przed pierwszym gwizdkiem, a poprawiła się jeszcze bardziej, kiedy Kopenhaga zremisowała z Juventusem 2:2. To oznaczało tyle, że Królewskim do awansu wystarczał remis z Galatasarayem. Jednak Blancos nie zamierzali iść po linii najmniejszego oporu. Po kwadransie wynik otworzył Cristian Cédres wykorzystując podanie Ismaela. Dziesięć minut później prowadzenie podwyższył Fran. Znów minęło tylko kilka chwil i gospodarze cieszyli się z trzeciej bramki. Tym razem do siatki trafił Javier.

Na początku drugiej połowy gola powinien zdobyć Narváez, ale Kolumbijczyk nie trafił z kilku metrów do pustej bramki. Bramkarz zdołał wybronić uderzenie. Jednak to nie pomogło Turkom, ponieważ po rzucie rożnym wykonywanym przez Cedrésa, Ismael wpakował futbolówkę do siatki. Po godzinie gry znakomitą akcją popisał się Cristian, lecz zamiast samodzielnie ją wykończyć, podał do Narváeza i Turcy zdołali się wybronić. W 79. minucie Batuhan strzelił honorową bramkę dla Galatasarayu. Po jego uderzeniu piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców Blancos zupełnie myląc Cabę.

Real Madryt pewnie pokonał Galatasaray i zapewnił sobie awans do 1/8 finału z pierwszego miejsca. Ostatnia kolejka już nie będzie miała najmniejszego znaczenia dla Blancos, którzy zmierzą się na wyjeździe z Kopenhagą. W dzisiejszym spotkaniu gospodarze stworzyli sobie mnóstwo sytuacji i z przebiegu meczu można stwierdzić, że wynik 4:1 to najmniejszy wymiar kary dla Turków. Bardzo dobry występ Królewskich, a na największe pochwały zasługuje Javi Muńoz, który rozegrał znakomite zawody.

Real Madryt – Galatasaray 4:1 (3:0)
1:0 Cristian Cedrés 15’(asysta: Ismael Cerro)
2:0 Fran Rodríguez 25’
3:0 Javier Muńoz 30’ (asysta: Mario Hermoso)
4:0 Ismael Cerro 54’ (asysta: Cristian Cedrés)
4:1 Batuhan Ergün 79’

Real Madryt: Caba, Fran Rodríguez, Mario Hermoso, José León, Héctor Martínez (Iván Sáez 46’ zastąpiony przez Felipe Sáeza w 72’), Marcos Llorente, Ismael Cerro (Enzo Zidane 58’), Javier Muńoz, Álvaro Jiménez, Cristian Cedrés, Juanjo Narváez.

Galatasaray: İsmail Çipe, Can Özgür, Gökcan Gelmen, Emre Tosun, Yavuzhan Keleşoǧlu, Burak Yılmaz, İbrahim Coşkun (Enes Yılmaz 46’), Melih Kartal (Çetin Turan 78’), Altuǧ Taş, Berk Yıldız, Volkan Pala (Batuhan Ergün 59’).