Triumf Chorwacji w Zagrzebiu

Modrić jedzie na Mistrzostwa Świata

Reprezentacja Chorwacji w Zagrzebiu przy wsparciu trzydziestu tysięcy widzów pokonała Islandię 2:0 zapewniając sobie wyjazd na Mistrzostwa Świata w Brazylii. Osiemdziesiąt dziewięć minut zagrał Luka Modrić. Bramki na wagę awansu strzelili Mario Mandžukić oraz Darijo Srna.

Chorwaci od początku spotkania sprawiali wrażenie drużyny o wiele bardziej zmotywowanej i poukładanej. Pierwsza bramka padła w dwudziestej siódmej minucie. Wszystko zaczęło się od krótko rozegranego rzutu rożnego. Rakitić postanowił wrzucić piłkę w pole karne do Perisicia. Piłkarz oddał fatalny, a zarazem szczęśliwy strzał. Futbolówka ostatecznie znalazła się pod nogami Mandžukicia, który z najbliższej odległości wpakował ją do siatki. Gdy wydawało się, że gospodarze kontrolują spotkanie zdarzyło się coś niezwykłego. Strzelec bramki zachował się w nieodpowiedzialny sposób wchodząc nakładką w jednego z rywali. Arbiter spotkania okazał się być surowy i w natychmiastowy sposób wyrzucił napastnika z boiska. Mimo przewagi zawodnicy Islandii nie potrafili do przerwy zaskoczyć Chorwatów. Po zmianie stron nic się nie zmieniło. Za to podopieczni Niko Kovača pokazali charakter. Wspaniałym rajdem przez środkowy sektor boiska popisał się Kovacić, odgrywając w granicach szesnastego metra piłkę do Srny, który w fantastyczny sposób strzałem z prawej nogi pokonał Halldorssona. Piłkarze w biało-czerwonych koszulkach zdecydowanie złapali wiatr w żagle i zdominowali przebieg meczu. Mimo kilku dogodnych sytuacji wynik spotkania nie zmienił się do końcowego gwizdka sędziego, a wszystko za sprawą bramkarza gości.

Luka Modrić wraz ze swoimi przyjaciółmi z reprezentacji może wreszcie odetchnąć. Chorwaci po pierwszym nieprzekonującym meczu pokazali dziś, że są drużyną z duszą oraz charakterem. Zawodnik Realu Madryt rozegrał bardzo przyzwoity mecz obsługując swoich kolegów dobrymi podaniami. Bardzo dobra postawa Chorwacji zwiastuje nam zatem niezwykle ciekawe zbliżające się Mistrzostwa Świata.

Chorwacja – Islandia 2:0 (1:0)
1:0 Mario Mandžukić 27'
2:0 Darijo Srna 47'

Chorwacja: Pletikosa; Šimunić, Ćorluka, Srna, Pranjić; Kovacić (74' Rebić), Perišić, Rakitić, Modrić (89' Lovren); Olić (80' Jelavić) i Mandžukić.

Islandia: Halldorsson; Saevarsson, Sigurdsson, Árnason, Skúlason; Gudmundsson, Gilfy Sigurdsson, Gunnarsson (72' Hallfredsson), Bjarnason; Gudjohnsen (64' Gislason) i Finnbogason.