/ bleacherreport.com, marca.com

Argentyna zwycięża z Bośnią

86 minut Di Maríi

Dwóch goli potrzebowała Argentyna, by pokazać Bośniackim piłkarzom swoją wyższość. Oba trafienia zaliczył Sergio Agüero.

Bośnia miała jednak kilka znakomitych okazji do strzelenia gola. W pierwszym kwadransie meczu szansę na pokonanie Sergio Romero miał Ibišević, który stanął praktycznie oko w oko z bramkarzem oraz Džeko, ale żadnej z nich nie udało im się wykorzystać. Na ataki Bośni Argentyna często odpowiadała kontratakiem. W 40. minucie po długim podaniu w pole karne Bośni na 1:0 bramkę strzelił Sergio Agüero.

Druga połowa była prowadzona pod dyktando Argentyny. Di María próbował wyprowadzać akcje strzeleckie, jednak defensywa Bośni spisywała się bardzo dobrze. Di María wciąż starał się podać piłkę do kolegów do przodu, ale popisał się też kapitalną interwencją, gdy przechwycił podanie Misimovicia. Agüero wciąż szukał szansy na podwyższenie wyniku i znalazł ją w 66. minucie, gdy obsłużony długim podaniem przez Maxi Rodrígueza skierował piłę lewą nogą do bramki. Dziesięć minut później Lamela stanął przed dwoma szansami podwyższenia na 3-0, jednak w obu przypadkach przestrzelił. Szansę na gol honorowy w 81. minucie miał Džeko, jednak strzelił wprost w bramkarza, który z trudem obronił strzał. Argentyna już do końca kontroluje grę. Di María został zastąpiony przez Augusto Fernándeza w 86. minucie.

Argentyna była lepszą drużyną i wygrała zasłużenie. Bośnia, mimo kilku dobrych okazji do strzelenia gola, żadnej z nich nie potrafiła wykorzystać.

Argentyna – Bośnia i Hercegowina 2:0 (1:0)
1:0 Agüero 40'
2:0 Agüero 66'

Argentyna: Sergio Romero; Federico Fernández, José María Basanta, Marcos Rojo, Nicolás Otamendi, Pablo Zabaleta, Ángel Di María (Augusto Fernández 86'), Javier Mascherano, Maxi Rodríguez (Lucas Biglia 72') Rodrigo Palacio, Sergio Agüero (Eric Lamela 77')

Bośnia i Hercegowina: Asmir Begović; Avdija Vršajević (Toni Šunjić 73'), Ermin Bičakčić, Emir Spahić, Sead Kolašinac, Haris Međunjanin, Miralem Pjanic, Zvjezdan Misimović, Edin Višća (Izet Hajrović 69'), Edin Džeko, Vedad Ibišević (Zoran Kvržić 69')