Oceny zawodników po meczu z Realem Sociedad

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał w meczu 13. kolejki Primera División Real Sociedad 5:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: BS, damikor, Jarecki, Ksabi, Leszczu, Mateo. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6.

Diego López
W pierwszej połowie bezrobotny, w drugiej zaś kilka razy musiał interweniować. Popisał się jedną wspaniałą paradą, a przy bramce Griezmanna był zupełnie bez szans.
Daniel Carvajal
Wychowanek Królewskich ma za sobą poprawny mecz. Dobrze radził sobie z przodu i nieco słabiej w defensywie, chociaż Real Sociedad nie przedzierał się jego stroną zbyt często.
Raphaël Varane
Nie miał wiele pracy i w niezłym stylu wrócił po słabiutkim meczu w Turynie. Francuz ponosi część winy za bramkę. Zbyt wcześnie odpuścił krycie Griezmanna, chociaż Pepe zawinił bardziej niż Varane.
Pepe
Tak jak Varane nie miał wiele pracy w defensywie, ale to on popełnił błąd przy jedynym golu gości. Poza tym jednak nieźle sobie radził. Na dziś to Brazylijczyk z portugalskim paszportem jest stoperem numer jeden.
Álvaro Arbeloa
Poprawny mecz Álvaro. Znów zagrał na lewej stronie defensywy i znów nie zawalił. Solidnie w defensywie, dość często widziany na połowie rywala. Takiego Arbeloę lubimy oglądać.
Xabi Alonso
Dobry mecz Xabiego. Tradycyjnie nie bał się piłki, chętnie ją rozgrywał i na początku spotkania był nawet bliski wpisania się na listę strzelców. Czekamy na formę fizyczną Baska, bo wkrótce powinno być jeszcze lepiej!
Sami Khedira
Coraz lepiej wygląda jego współpraca z Carvajalem i Bale'em po prawej stronie boiska. Sami poradził sobie ze środkiem pola Realu Sociedad, a do tego wpisał się na listę strzelców. Brawo!
Luka Modrić
Wielki spokój, gra zespołowa, kreatywność. To dzięki tym cechom Chorwat jest obecnie piłkarzem pierwszej jedenastki Królewskich i je wszystkie pokazał w sobotnim spotkaniu. Jeden z cichych bohaterów meczu.
Gareth Bale
Walijczyk zagrał niezły mecz, ale zabrakło wykończenia i jakości pod bramką Realu Sociedad. Mylił się w dobrych sytuacjach, zanotował też kilka zbyt prostych strat. Spotkanie zakończył jednak z asystą przy bramce Khediry.
Karim Benzema
Po słabiutkim początku sezonu Francuz wraca do swojej najlepszej dyspozycji. Pierwsze dwa gole to wielka zasługa właśnie Benzemy. Przy trzecim zresztą to właśnie on odebrał piłkę przed podyktowaniem rzutu karnego. Wreszcie otrzymał owację od Bernabéu, a to najlepszy dowód powrotu do formy.