REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2013.11.06, godz. 10:19, Mateo / RealMadryt.pl

RealMadryt.pl w Turynie: Juventus Stadium

Zanim wczoraj rozpoczął się mecz, postanowiłem wybrać się na stadion, żeby skorzystać ze specjalnej oferty klubu, który w dniach rozgrywania spotkań oferuje zwiedzanie stadionu i wizytę w muzeum. Ta przyjemność kosztuje 25 euro. Trzeba przyznać, że widok stadionu Juve robi wrażenie, szczególnie, że w oddali można podziwiać Alpy.


Wejście do muzeum znajduje się obok oficjalnego sklepu Juventusu. Oferta jest tam o wiele uboższa niż w przypadku Realu Madryt, chociaż można było kupić także koszulki innych klubów, na przykład Manchesteru United.


Po odstaniu 45 minut w kolejce (sprzedający bilety, mimo tłumów, nie zamierzali się śpieszyć), udało mi się kupić bilet. Zwiedzanie zaczyna się od muzeum (wejście tylko do muzeum kosztuje 12 euro). Jednym z pierwszych przystanków w środku jest sala z pucharami. Są one ustawione w podświetlanych pucharach i co jakiś czas światła gasną, na ekranach zaczyna pojawia się rok i zaczyna płynąć czas. Gdy w którymś roku Juventus zdobył dane trofeum, podświetlenie przy nim się włącza, aż do 2013 roku, wtedy świecą się już wszystkie.


W dalszej części znajdują się stare dokumenty, z czasów gdy zakładano klub, koszulki z różnych lat i różne inne pamiątki. Oprócz tego można posłuchać wielu nagrań, z których najwcześniejsze pochodzą z lat 60., a na interaktywnych ekranach obejrzeć sylwetki zawodników i najpiękniejsze mecze Juventusu. Wśród nich aż trzy razy trafiło się spotkanie z Realem Madryt. Można też zobaczyć koszulki zawodników, którzy rozegrali ponad 300 spotkań w barwach Starej Damy. Rekordzistą jest Del Piero – 705 występów.


W muzeum znalazł się także inny akcent związany z Realem Madryt – podpisane przez zawodników koszulki z Corazón Classic Match 2013. Na koniec zwiedzania można wejść do owalnej salki, gdzie wyświetlany jest kilkominutowy filmik. Zaczyna się od tego, że na ekranach pojawiają się trybuny stadionu wypełnione kibicami. Jako że ekrany są umiejscowione dookoła, można odnieść wrażenie, że stoi się na środku boiska. Wtedy włącza się hymn Juve, a następnie pojawiają się różne momenty z meczów turyńskiego klubu. Później zaczyna się wycieczka po stadionie z przewodnikiem.


Oprawa na trybunach czekała już na wieczorne spotkanie.


Kolejnym punktem wycieczki była szatnia gospodarzy wraz z salką do odnowy biologicznej i miejscem, gdzie trener może porozmawiać z piłkarzami.

Szatnia gości nie była udostępniona do zwiedzania.Następnie przechodziło się przez salę konferencyjną, wracało na trybuny i szło wzdłuż jednej z nich aż do wyjścia. Wycieczka trwała mniej więcej godzinę, a prowadzący musieli ciągle poganiać grupę.

REKLAMA

Zobacz inne aktualności powiązane z gorącym tematem Liga Mistrzów 2013/14

Komentarze

2013.11.06, godz. 15:25, helpik123
Juvenil - Mlodzi wygrali 2:0 ;)
2013.11.06, godz. 15:12, Szkaradnik
Mateo
Faktycznie. Ładny nowy stadion, ale już sobie obiecałem że następny przeze mnie zwiedzony to Bernaneu i nic tego nie zmieni, nawet jak będę w Turynie wcześniej niż w Madrycie. :>
Szkoda tylko że loty do stolicy Hiszpanii takie drogie (w porównaniu do innych stolic).
2013.11.06, godz. 15:10, Matheo92
Z tego co mi wiadomo mecz między drużynami U-19 zakończył się wynikiem 0-0.
2013.11.06, godz. 14:54, Juvenil
Wie ktoś, jak tam nasi młodzi??
2013.11.06, godz. 14:04, anna_duve
To zdjęcie stadionu na tle gór jest piękne.
Zazdroszczę wyjazdu. :)
2013.11.06, godz. 13:35, Leszczu
RadekS

dupa
1. wulg. «część ciała, na której się siada»
2. wulg. «narząd płciowy»
3. wulg. «o młodej, atrakcyjnej seksualnie kobiecie»
4. wulg. «o czyjejś dziewczynie, kobiecie jako partnerce seksualnej»
5. wulg. «o człowieku niezaradnym»

Przykro mi.
2013.11.06, godz. 13:01, RadekS
Zostałem odbanowany :). Dziękuję. Zbanowaliście mnie za jednorazowe użycie słowa du**! Dajcie spokój!
2013.11.06, godz. 10:55, Mateo
Z tego co widziałem, każdy robił w środku zdjęcia i nigdzie nie było napisane, że nie można, ani nikt tego nie pilnował. Zresztą na San Siro zwiedzanie jest tańsze, może to dlatego.
2013.11.06, godz. 10:50, Szkaradnik
Panie Redaktorze, a może w tym muzeum można robić zdjęcia i upubliczniać? :> Na San Siro jak byłem to jedynie za opłatą (sporą, kilka razy więcej niż bilet).
2013.11.06, godz. 10:48, zidaunbpe
Fajne miejsce, aczkolwiek w moim odczuciu nie ta magia co na Stadio Delle Alpi, przynajmniej z perspektywy widza.

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama