/ marca.com

Cristiano wyprzedził Diego Costę

Portugalczyk liderem klasyfikacji o <i>Trofeo Pichichi</i>

Cristiano Ronaldo potrzebował dziś zaledwie trzech minut, by wpisać się na listę strzelców. Portugalczyk przeprowadził świetną indywidualną akcję, w której najpierw założył siatkę Gálvezowi, a następnie precyzyjnym strzałem w długi róg nie dał szans Rúbenowi.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy po perfekcyjnej asyście Garetha Bale'a, CR7 strzelił gola na 3:0, zdobywając tym samym swoją trzynastą bramkę w obecnym sezonie ligowym. W ten sposób Ronaldo został samodzielnym liderem w wyścigu o Trofeo Pichichi.

To trzeci sezon z rzędu, w którym Cristiano udaje się pokonać bramkarza na Vallecas. Najbardziej w pamięci wszystkich zapisał się z pewnością gol zdobyty piętą, który należy do jednych z najładniejszych w karierze gwiazdora Królewskich.