/ własne, ACB.com

Trudne spotkanie w Murcji

…zakończone zwycięstwem (81:88)

Niepozorny zespół ze środka tabeli zawiesił koszykarzom Realu Madryt poprzeczkę wyżej niż kluby z czołówki. UCAM Murcia pokazał ambitną postawę i nie dał się podporządkować faworytowi. Królewscy długo walczyli o prowadzenie, a gdy je w końcu uzyskali – wygrali (81:88). Styl pozostawia jednak wiele do życzenia.

Nieuświadomiony widz z dużą łatwością potrafiłby określić, która z drużyn pełniła rolę gospodarza. Koszykarze Murcii odczuwali wyraźny komfort z gry na własnym parkiecie, przed własną publiką. Decydowali się na odważne akcje, nie szczędzili sił na obronę, byli bardzo zmotywowali. Reagowali na wydarzenia na parkiecie szybciej od rywali, sprawiali wrażenie lepiej wyspanych. Real Madryt szukał różnych rozwiązań, ale nie potrafił rozwinąć skrzydeł.

Gospodarze prowadzili przez większość pierwszej połowy. Dobrą defensywą ograniczali zapędy madrytczyków, utrudniali rotację piłką i konstruowanie składnych akcji. Sergio Rodriguez próbował ożywić towarzystwo, lecz zmuszony był samodzielnie atakować obręcz, gdyż jego partnerzy nie potrafili wywalczyć wolnych pozycji. Królewscy potrzebowali przerwy, rozmowy z trenerem, zastrzyku motywacji.

Wszystko to z pewnością otrzymali w przerwie. Wystarczyło im kilka minut, aby uporządkować grę i wreszcie odzyskać prowadzenie. Uczynili to zwłaszcza dzięki przechwytom i natychmiastowym kontratakom. Murcia zbyt wiele wysiłku włożyła w to spotkanie, aby poddać je przed końcem. Niesiona dopingiem miejscowych kibiców trzymała się blisko przeciwników i nie pozwalała na wypracowanie znaczącej przewagi. Gospodarze doprowadzili nawet do remisu, lecz Madryt nie pozwolił już sobie na błąd i zakończył mecz pomyślnie.

81 – UCAM Murcia (20+28+14+19): Grimau (2), Servera (2), Davis (7), Antelo (12), Lima (6) – Tillie (23), Ben Romdhane (5), Wood (8), Rodríguez (10), San Miguel (6).

88 – Real Madryt (19+26+22+21): Llull (13), Fernández (22), Díez (-), Mirotić (19), Bourousis (9) – Draper (-), Reyes (7), Rodríguez (8), Carroll (10), Darden (-), Slaughter (-), Mejri (-).