/ marca.com

Valencia i Real łeb w łeb

Valencia zremisowała z Realem Sociedad na własnym boisku 2:2.

Valencia uratowała, w ostatniej minucie meczu, remis (2-2) i utrzymała się na pozycji lidera la-liga. Sociedad był naprawdę bardzo blisko wywiezienia 3 punktów, bo w 69 minucie prowadził na Mestalla już 0-2 i gdy wydawało się, że Valencianos ulegną presji Realu i oddadzą Królewskim fotel lidera, zaczęły padać bramki dla gospodarzy. Najpierw Vicente strzela bramkę kontaktową (72min), a na kilkanaście sekund przed końcowym gwizdkiem wyrównuje Mista. Dzięki tej bramce Valencia pozostaje wciąż na pierwszym miejscu w tabeli, mimo że straciła 2 punkt i ma ich teraz 70, czyli tyle samo co Real Madryt. Valencia zajmuje wyższą pozycję, gdyż ma lepszy bilans w spotkaniach bezpośrednich z Realem (zwycięstwo i remis). Był to kolejny mecz tej kolejki, w którym bardzo poważnie pomylił się arbiter. Przy stanie 0-1 podyktował karnego dla Sociedad, mimo iż Ayala wykonał jak najbardziej prawidłowy wślizg, zabierając piłkę De Pedro.