Brazylia ogrywa Portugalię, świetny mecz Neymara

Brazylia 3:1 Portugalia

Reprezentacja Brazylii po dobrym meczu ograła Portugalię 3:1. Zgodnie z przedmeczowymi zapowiedziami trenerów, obie drużyny potraktowały spotkanie dość poważnie. W pierwszym składzie zespołu Paulo Bento od pierwszej minuty wystąpili Pepe i Coentrão. Pierwszego z nich w przerwie zmienił Neto, natomiast Fábio w 53. minucie niestety musiał opuścić boisko z powodu kontuzji, a jego miejsce zajął Antunes.

Choć Canarinhos ostatecznie cieszyli się ze zwycięstwa, to Portugalczycy jako pierwsi strzelili bramkę. Brazylijczycy najpierw stracili piłkę pod własnym polem karnym, a następnie fatalny błąd popełnił Maicon, który podał piłkę głową wprost pod nogi Meirelesa, który z zimną krwią pokonał Júlio Césara. Drużyna Scolariego nie kazała jednak długo czekać na odpowiedź. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Neymara mocnym uderzeniem głową wykończył Thiago Silva. Gra gospodarzy przyszłorocznego mundialu zaczęła nabierać jeszcze szybszego tempa. Szczególnie aktywny był Neymar. To właśnie napastnik Barcelony był w 33. minucie autorem trafienia na 2:1. Były zawodnik Santosu wbiegł między trójkę obrońców i strzałem w długi róg wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Już na początku drugiej połowy Brazylijczycy podwyższyli prowadzenie. Neymar zagrał świetną prostopadłą piłkę do Maxwella, a ten wystawił futbolówkę do Jô, który z najbliższej odległości wepchnął futbolówkę do pustej bramki. Po tym trafieniu obie drużyny wyraźnie zwolniły tempo, w efekcie czego nie byliśmy świadkami kolejnych goli.

Podopieczni Felipão wygrali zasłużenie pokazując, szczególnie w pierwszej połowie, przyjemną dla oka grę. Na pochwały zasługuje z pewnością Neymar. W zespole Paulo Bento widoczny był natomiast brak Cristiano Ronaldo. Portugalczycy jedyną bramkę w meczu zdobyli po fatalnym zachowaniu Maicona. Dla kibiców Królewskich i tak najważniejszym wydarzeniem meczu jest z pewnością uraz Coentrão, który po Marcelo stał się drugim kontuzjowanym lewym obrońcą w kadrze Realu Madryt.

Brazylia - Portugalia 3:1 (2:1)
0:1 Raul Meireles
1:1 Thiago Silva