Brazylia ośmiesza Australię, kontuzja Marcelo

Brazylia 6:0 Australia

Reprezentacja Brazylii bez najmniejszych problemów pokonała Autralię 6:0. Podopieczni Scolariego byli dla rywala bezlitośni. Marcelo wystąpił w spotkaniu od pierwszej minuty, jednak z powodu kontuzji uda na drugą połowę niestety już nie wyszedł.

Pierwszą bramkę w 8. minucie strzelił Jô. Neymar dośrodkował piłkę do Bernarda, który strzelił w słupek. Futbolówka szczęśliwie spadła jednak pod nogi gracza Atlético Mineiro, który z bliska umieścił piłkę w siatce. Canarinhos wyraźnie dominowali na boisku nie pozwalając Australijczykom na wyjście z własnej połowy. Brazylijczycy po raz drugi pokonali Schwarzera w 33. minucie, a autorem gola po raz kolejny był Jô, tym razem bezbłędnie wykorzystując dośrodkowanie Bernarda z prawej strony boiska. Piłkarze Holgera Osiecka nim się otrząsnęli, otrzymali kolejny cios. Sytuację sam na sam z zimną krwią wykorzystał Neymar.

Dla kibiców Realu Madryt największe znaczenie ma najprawdopodobniej sytuacja z 45. minuty meczu, kiedy to Marcelo trzymając się za lewe udo został zniesiony z murawy na noszach. Kontuzja okazała się na tyle groźna, że na drugą połowę Scolari desygnował do gry Maxwella. To właśnie piłkarz PSG był autorem asysty przy trafieniu na 4:0. Były zawodnik Barcelony w 58. minucie dorzucił piłkę wprost na głowę Ramiresa, który ładnym strzałem nie dał szans golkiperowi Australijczyków. Brazylijczycy ani myśleli zwalniać kroku. W 72. minucie po bardzo ładnej akcji do siatki z najbliższej odległości piłkę wpakował Pato. Mimo to, ozdobą spotkania był gol Luiza Gustavo. Zawodnik Wolfsburga w 83. minucie huknął lewą nogą zza pola karnego pod poprzeczkę nie dając Schwarzerowi najmniejszych szans na skuteczną interwencję.

Gra Canarinhos była widowiskowa i naprawdę mogła się podobać. Z powodu kontuzji Marcelo, dla madridistas wynik meczu ma jednak drugorzędne znaczenie. Miejmy nadzieję, że lewemu obrońcy Królewskich nie stało się nic poważnego.

Brazylia – Australia 6:0 (3:0)