Gareth Bale nie grał w reprezentacji

Walijczycy stracili szansę na mundial

Gareth Bale nie pomógł reprezentacji Walii, która przegrała z Macedonią na wyjeździe 1:2. Drużyna Chrisa Colemana już od 21. minuty musiała odrabiać straty i mimo że to udało się w 6 minut przed przerwą dzięki bramce Aarona Ramseya z rzutu karnego. Wydawało się, że oba zespoły podzielą się punktami i Walijczycy utrzymają dwupunktową przewagę nad dzisiejszymi rywalami. 10 minut przed końcem meczu błąd defensorów wykorzystał Aleksandar Trajkowski i ustalił wynik meczu na 2:1.

Walia traci do drugiej w grupie Chorwacji aż 10 punktów, a do końca eliminacji zostały jeszcze trzy mecze. Tym samym drużyna, w której zwykle występuje Gareth Bale, straciła szansę na występ na przyszłorocznym mundialu. Atakujący Królewskich nie rozegrał dziś ani minuty, co może sugerować, że jednak nie wyleczył kontuzji do końca i nie jest jeszcze gotowy do gry.