Recital Modricia i Isco!

Real Madryt – Athletic Bilbao 3:1

W spotkaniu trzeciej kolejki Primera División Real Madryt wygrał z Athletikiem Bilbao 3:1. Bramki dla Królewskich strzelili Isco (dwie), który wykorzystał podania Karima Benzemy, i Cristiano Ronaldo. Honorowego gola dla gości zdobył Ibai Gómez.

Blancos słabo zaczęli mecz, ale z minuty na minutę grali coraz lepiej. Athletic poza pierwszym kwadransem i jednym strzałem z rzutu wolnego nie zagraża bramce strzeżonej przez Diego Lópeza. W pierwszej połowie najlepszym piłkarzem na boisku był Luka Modrić.

Ancelotti nie zaskoczył szczególnie składem, mimo że na ławce usiadł Mesut Özil. Miejsce w pierwszym składzie w Grenadzie wywalczył Ángel Di María, a po urazie do gry wrócił Sami Khedira. Królewscy rozpoczęli w ustawieniu 4-4-2 i trzeba przyznać, że na początku nie wyglądało to najlepiej. Grali niemrawo, nie potrafili dłużej utrzymać się przy piłce ani szybką akcję przedrzeć się przez defensywę gości. W trzynastej minucie wreszcie przyspieszyli, a spora w tym zasługa świetnego Luki Modricia, który zwiódł kilku rywali i rozpoczął jeden z wielu ataków Realu. Wciąż brakowało jednak ostatniego podania…

W 16. minucie niezłą okazję miał Di María, ale przy jego strzale zabrakło dokładności. Argentyńczyk próbował przelobować wysuniętego Iago Herrerína, ale uderzał z zupełnie nieprzygotowanej pozycji i piłka po chwili znalazla się w rękach bramkarza. Z rzutu wolnego próbował też Cristiano Ronaldo, ale tak jak we wcześniejszych meczach trafił w mur. Portugalczyk nie poddawał się, pokazywał się do gry, próbował dryblować i w 24. minucie wreszcie celnie uderzył na bramkę gości. Znów dobrze zachował się Herrerín, który mocny strzał w krótki róg sparował na rzut rożny. Chwilę później po kornerze próbował Sergio Ramos, ale jego strzał głową nie odnalazł drogi do bramki.

W 26. minucie Królewscy wreszcie wyszli na prowadzenie. Karim Benzema podał z głębi pola do wbiegającego w pole karne Isco, a Hiszpan w sytuacji sam na sam otworzył wynik meczu. Wydawało się, że po golu Real Madryt ruszy do dalszych ataków, ale Athletic nie oddawał łatwo pola gospodarzom. W 31. minucie Beńat uderzał z rzutu wolnego, ale piłka minimalnie minęła bramkę Lópeza. Królewscy jednak poczuli, że mają więcej miejsca, wciąż wyróżniał się Modrić. Nieźle grał też Di María, ale brakowało mu wykończenia. Argentyńczyk brał też udział w kontrze z 41. minuty, ale po jego wrzutce Benzema uderzył nad bramką.

Kiedy wydawało się, że Królewscy zejdą do szatni z jednobramkowym prowadzeniem, kolejną dobrą wrzutką popisał się Di María, a w polu karnym odnalazł się Cristiano Ronaldo, który podwyższył wynik meczu. Real Madryt zasłużył na dwubramkowe prowadzenie i po niemrawym początku naprawdę dobrze radził sobie w pierwszej części gry.

Druga połowa rozpoczęła się od niezłej sytuacji Cristiano Ronaldo, który po minięciu obrońcy mógł podać do zupełnie niekrytego Di Maríi, ale uderzył prosto w obrońcę. Przez pierwszy kwadrans nie działo się zbyt wiele, Athletic nie odpuszczał, stosował nieco wyższy pressing niż w pierwszej części i grał znacznie ostrzej. W 68. minucie z rzutu wolnego ponownie próbował Cristiano Ronaldo, ale znów dobrze spisał się Herrerín.

Wreszcie Królewscy podwyższyli wynik meczu w 73. minucie. Kolejne dobre podanie aktywnego Benzemy dotarło do Isco, a chwilę później piłka po rykoszecie znalazła się w siatce gości. Karim tym razem skończył mecz bez bramki, ale zaliczył dwie asysty przy bramkach Isco. Chwilę po trzecim golu dla Królewskich na murawie zameldował się Jesé. W 79. minucie w szykach defensywnych Królewskich zabrakło kilku zawodników i Athletic wykorzystał przewagę liczebną, strzelając honorową bramkę.

Real Madryt pewnie wygrał spotkanie z Athletikiem i na co najmniej kilka godzin został wiceliderem Primera División. Znakomite spotkanie mają za sobą Modrić i Isco, a cieszą też asysty Benzemy czy wreszcie bramka Cristiano Ronaldo. Forma Królewskich rośnie z meczu na mecz.

Real Madryt – Athletic Bilbao 3:1 (2:0)
1:0 Isco 26' (asysta: Benzema)
2:0 Cristiano Ronaldo 45' (asysta: Di María)
3:0 Isco 73' (asysta: Benzema)
3:1 Ibai 80' (asysta: Susaeta)

Real Madryt: Diego López; Arbeloa, Pepe, Sergio Ramos, Marcelo (86' Carvajal); Modrić, Khedira (70' Casemiro); Isco, Di María; Cristiano Ronaldo, Benzema (73' Jesé).
Athletic Bilbao: Athletic Bilbao: Herrerín; Iraola, Gurpegi, Laporte, Balenziaga; Iturraspe (46' Erik Morán), Mikel Rico (46' De Marcos), Beńat; Susaeta, Aduriz, Muniain (66' Ibai).