Ostatni popis Matadora!

Real Madryt – Al-Sadd 5:0 (1:0)

Real Madryt pokonał w meczu o Trofeo Santiago Bernabéu katarski Al-Sadd 5:0. Najważniejsze dziś na stadionie Królewskich było jednak pożegnanie Raúla, który w pierwszej połowie wystąpił w drużynie gospodarzy i wpisał się na listę strzelców. W drugiej części gry kolejne bramki strzelali Isco, Karim Benzema i Jesé (dwie).

W pierwszej połowie Królewscy grali dość ospale i wyraźnie szukali wracającego się często po piłki Raúla. W dwudziestej trzeciej minucie świetnym podaniem popisał się Ángel Di María, a kapitan Realu Madryt przyjął piłkę i bez problemu pokonał klubowego kolegę. Kibice na Bernabéu, mimo nie najlepszej gry zespołu, raz po raz wiwatowali Raúla i każdy jego kontakt z piłką kwitowali ogromnymi brawami. Na nie El Siete zasłużył z pewnością również kilkanaście minut po golu, kiedy świetnym strzałem z pierwszej piłki trafił w słupek. Kapitan znakomicie zachował się także po ostatnim gwizdku Vellasco Carballo w pierwszej połowie, wręczając swoją koszulkę z numerem siedem Cristiano Ronaldo.

W drugiej połowie Carlo Ancelotti postawił na niemal zupełnie odmieniony zespół, który zdał egzamin. Aktywny z przodu był Dani Carvajal, który zaliczył asystę przy kolejnym golu głową Isco i wywalczył rzut karny. Bramkę na 3:0 strzelił też Karim Benzema, właśnie po faulu na prawym obrońcy Królewskich wykorzystując „jedenastkę”. Kiedy Raúl grał już w zespole gości, bohaterem Realu Madryt był Jesé. Najpierw popisał się mocnym strzałem z dość ostrego kąta i podwyższył wynik na 4:0, a później, po akcji Moraty, zabawił się z obrońcami Al-Sadd i ustalił wynik meczu.

Królewscy pewnie wygrali mecz o Trofeo Santiago Bernabéu i godnie pożegnali legendarnego piłkarza zespołu. Real Madryt wypadł całkiem nieźle, przynajmniej jeśli chodzi o wynik a wielki kapitan wpisał się na listę strzelców.

1:0 Raúl 23' (asysta: Di María)
2:0 Isco 58' (asysta: Carvajal)
3:0 Benzema 79' (rzut karny)