/ realmadrid.com, cdmirandes.com

Real Madryt B – CD Mirandes 2:1

Real wygrał arcyważny mecz, którego bohaterem był Soldado – strzelec dwóch bramek...

Real Madryt B odniósł arcyważne zwycięstwo nad CD Mirandes. Piątkowy mecz pomiędzy piątymi w tabeli gospodarzami, a trzecimi gośćmi był awizowany jako wydarzenie 32. kolejki Segunda Division B (grupa VII). Porażka minigalacticos mogła oznaczać dla nich koniec marzeń o awansie do Segunda Division.
Bohaterem wczorajszego meczu był 19-letni zawodnik Królewskich Soldado (na zdjęciu z lewej) – strzelec dwóch bramek. Podopieczni Lopeza Caro przeważali, jednak pierwszą bramkę zdobył zawodnik Mirandes – Tino; była to 59. minuta meczu. Cztery minuty później do wyrównania doprowadził wspomniany Soldado; przy bramce asystował Riki (na zdjęciu z prawej). W 83. minucie „Żołnierz” (bo tak należy tłumaczyć nazwisko zawodnik Realu) zdobył decydującą bramkę – notabene bardzo ładną. Na oficjalnej stronie CD Mirandes wspomniano coś o możliwym spalonym przy tej akcji...
Soldado mógł po raz trzeci pokonać bramkarza gości – Tito, ale mecz zakończył się wynikiem 2:1.
W tej chwili Real B jest piąty w tabeli i ma tyle samo punktów co czwarty Burgos, który dziś gra z Compostelą. Do Mirandes Biali tracą 2 punkty.
W poniedziałek podsumowanie 32. kolejki.