/ defensacentral.com

Ancelotti chce zadebiutować lepiej niż Mourinho

I wygrać z Betisem

Carlo Ancelotti przed meczem z Betisem ma do zrealizowania tylko jeden cel: wygrać. Włoch chce jak najlepiej zainaugurować rozgrywki ligowe i zrobić to skuteczniej niż José Mourinho przed rokiem czy w swoim debiucie. W ciągu ostatnich trzech lat, Real Madryt wygrywał na starcie Primera División tylko raz. W mistrzowskim sezonie 2011/12 Królewscy rozbili Saragossę 6:0, a hattrickiem popisał się Cristiano Ronaldo.

Trzy lata temu Mourinho zadebiutował w lidze spotkaniem z Mallorcą, które zakończyło się bezbramkowym remisem. Podobna sytuacja miała miejsce przed rokiem. Królewscy zremisowali z Valencią na Santiago Bernabéu 1:1, mimo że już po dziesięciu minutach prowadzili po golu Gonzalo Higuaína, ale przed końcem pierwszej połowy fatalny błąd popełnił Iker Casillas i stan meczu wyrównał Jonas. Ancelotti chce od samego początku podążać ścieżką zwycięstw i jak najlepiej przywitać się z kibicami w Madrycie, dlatego on i jego drużyna zrobią wszystko, żeby zainaugurować rozgrywki tak, by trzy punkty zostały w stolicy Hiszpanii.