/ marca.com

Dwie bramki Raúla na pożegnanie z Schalke

Kapitan pożegnał się z kibicami na Veltins Arena

Raúl González Blanco zapisał się w historii nie tylko Realu Madryt, ale także Schalke 04 Gelsenkirchen. Dziś niemal 62 tysiące fanów zgromadzonych na Veltins Arena oglądało ostatni mecz byłego kapitana Królewskich w barwach Die Knappen. Raúl strzelił swojej obecnej drużynie, Al-Sadd, dwa gole, a Gelsenkirchen wygrało aż 9:0. El Capitán wystąpił w barwach obu drużyn, po 45 minut w każdej, podobnie jak wkrótce na Santiago Bernabéu.

– Schalke to mój dom, zawsze będzie w moim sercu – mówił legendarny piłkarz przed meczem. – Byłem także w Realu Madryt, ale Gelsenkirchen to mój drugi dom i zawsze będę wdzięczny Schalke.

Warto dodać, że w pierwszej połowie, kiedy Raúl grał w barwach Al-Sadd, dwie z czterech bramek dla Schalke zdobył Adam Szalai, canterano Realu Madryt, który niedawno przyszedł z FSV Mainz, zaś w drugiej połowie na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Klaas-Jan Huntelaar. Sześć z dziewięciu bramek dla Schalke zdobyli więc byli piłkarze Królewskich. Dwa trafienia dołożył Jefferson Farfán, zaś jednego gola zdobył 18-letni Leon Goretzka.